دانشمند كانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شكسته شد

دانشمند كانادایی مدعی ساخت قرص درمان قلب شكسته شد

به گزارش راستابلاگ یكی از محققان دانشگاه مونترال ادعا می كند به دارویی دست یافته است كه در تركیب با یك درمان برای غلبه بر حوادث تراژدیك و تلخ، می تواند قلب های شكسته و داغدار را التیام دهد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، براساس گزارش بی بی سی، یك دانشمند از دانشگاه‌ مونترال" امكان دارد درمانی را برای قلب شكسته شما به شكل یك قرص داشته باشد. دكتر "آلن برونت" اعتقاد دارد كه با استفاده از یك معالجه و یك "مسدود كننده بتا"(beta-blocker) كه برای كاهش فشار خون استفاده می شود، می تواند خیلی از دردهای عاطفی افراد را برطرف كند.
این معالجه با دارویی به نام پروپرانولول محقق می شود كه یك مسدود كننده بتا است كه به صورت سنتی برای درمان فشار خون بالا و میگرن استفاده می شود. "برونت" به معالجه ای رسیده است كه شامل مصرف این دارو حدوداً یك ساعت پیش از آغاز یك جلسه است كه در آن، بیمار در مورد احساسات و صدمات خود می نویسد و آنرا با صدای بلند می خواند.
"برونت" به بی بی سی اظهار داشت: معمولاً وقتی یك خاطره را به یاد می آورید، اگر چیز جدیدی برای یادگیری وجود داشته باشد، قفل این خاطره باز خواهد شد و می توانید آنرا به روز و باردیگر ذخیره كنید.
"برونت" كه یك روانشناس بالینی است، اظهار داشت: ما از این درك پیشرفته در مورد چگونگی شكل گیری خاطرات و چگونگی باز كردن قفل و به روزرسانی مجدد و ذخیره آنها استفاده می نماییم. ما از این دانش جدید كه از علوم اعصاب برای معالجه بیماران برگرفته شده، استفاده می نماییم.
دلیل اینكه این روش درمانی می تواند كارایی داشته باشد به خاطر خاطراتی است كه در مغز ذخیره می شوند. عناصر واقعی آنها در قسمت هیپوكامپ مغز ذخیره می شود، در حالیكه عناصر عاطفی آنها در آمیگدال مغز ذخیره می شود و در طول روش درمانی "برونت"، هنگامی كه یك خاطره غم انگیز به یاد می آید، پروپرانولول عنصر عاطفی آنرا هدف قرار داده و بیمار را از شر آن خلاص می كند.
سپس مغز، خاطره را با وجوه عاطفی كمتری ذخیره می كند. روش دكتر "برونت" در ۷۰ درصد از بیماران جواب داده است و آنها از خاطرات دردناك خود رها شده اند.
"برونت" فقط قلب های شكسته ناكام در عشق را هدف قرار نمی دهد، بلكه روش درمانی وی برای مبتلایان به ضربات روحی شدید هم استفاده می شود.
در فرانسه بعد از حملات تروریستی در پاریس و نیس، "برونت" از روش خود برای كمك به معالجه قربانیان و شاهدان ماجرا بهره برد و بیشتر از ۴۰۰ نفر را تحت این درمان قرار داد.1398/11/27
14:52:25
5.0 / 5
3937
تگهای خبر: دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴