توضیح رئیس سازمان حج درباره سفر سوریه

توضیح رئیس سازمان حج درباره سفر سوریه

به گزارش راستابلاگ یك هفته بعد از آغاز اعزام كاروانی زوار ایرانی به سوریه، رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: سفرهای زیارتی به عتبات عالیات (عراق) و سوریه به صورت محدود و فقط بوسیله ناوگان هوایی انجام می شود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، هفته گذشته كاروانی از زوار ایرانی با بدرقه مقامات سازمان حج و زیارت به سوریه اعزام شد، درحالی كه قبل از آن هچ اطلاع رسانی عمومی در این زمینه نشده بود.
سفر ایرانیها به سوریه رسما از سال ۱۳۹۰ با آغاز جنگ های داخلی در این كشور و بعد از ربوده شدن تعدادی از ایرانیها متوقف گردید. از سال قبل معدود آژانس هایی تورهای زیارتی به این كشور را از سر گرفتند، درحالی كه متولیان آن همچون سازمان (وزارت) میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان حج و زیارت نسبت به آن ناآگاه بودند و حتی این سفرها را با عنایت به امنیت ناپایدار در آن كشور تایید نكردند. سازمان حج و زیارت قبل تر از سرگیری سفرهای زیارتی به سوریه را به طرح امنیتی این كشور مشروط كرده بود اما درحال حاضر با وجود نامشخص بودن سرانجام این طرح، این سازمان رسما اعلام نموده است كه سفرهای كاروانی به این كشور را از سرگرفته.
روابط عمومی سازمان حج و زیارت به نقل از «علی رضا رشیدیان» اعلام نمود: سازمان حج و زیارت بعنوان مجموعه متولی سفرهای زیارتی به عتبات عالیات و سوریه، ساماندهی و مدیریت این سفرها را در كشور عهده دار است.
او اظهار داشت: هم اینك با عنایت به شرایط خاص در این كشورها (سوریه و عراق) سفرهای زیارتی با رعایت ملاحظات لازم در بحث آسایش و رفاه زوار ایرانی انجام می شود.
بگفته رئیس سازمان حج و زیارت، سفر سوریه به صورت سه روزه و ۵ روزه است و زیارت مرقد مطهر حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (ع) و... در برنامه سفر زوار سوریه قرار دارد.
رشیدیان همین طور اظهار داشت: سفر به كربلا و نجف، كاظمین و سامرا هم به همین شكل و محدود با لحاظ شرایط و آسایش زوار انجام می شود.
درحال حاضر اعزام كاروانی به سوریه از طرف شركت مركزی كارگزاران امور زیارتی استان تهران برنامه ریزی و اجرا می شود كه به صورت موردی برای ثبت نام فراخوان می دهد. هزینه سفر پنج روزه به سوریه نیز سه میلیون و ۷۹۵ هزار تومان اعلام شده است.
منبع:

1398/09/28
14:49:52
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: سازمان , شركت , صنایع , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳