برای چهارمین روز پیاپی در ماه مهر؛

هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است

به گزارش راستابلاگ، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان  امروز پنجم مهرماه با میانگین ۱۳۶ برای چهارمین روز پی در پی در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.به گزارش راستابلاگ به نقل از مهر، برپایه اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان الان در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۱۱۳، انقلاب با شاخص ۱۰۵، پروین با شاخص ۱۴۴، رهنان با شاخص ۱۱۲ و کاوه با شاخص ۱۳۲ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه پایش هوای خیابان های استانداری و میرزا طاهر هم با میانگین ۱۵۲ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.

کماکان ۹ ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان های رودکی، فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه‌،ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۸۶ و سگزی با شاخص ۷۲ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/07/05
14:27:00
5.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲