اعتراض دانشجویان گیاهخوار به نقاشی قرن هفدهم

اعتراض دانشجویان گیاهخوار به نقاشی قرن هفدهم

به گزارش راستابلاگ یك تابلو نقاشی متعلق به قرن هفدهم كه در سالن غذاخوری یكی از دانشكده های دانشگاه «كمبریج» نصب شده بود به علت اعتراض دانشجویان گیاه خوار از سالن برداشته شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، مسئولان یكی از كالج های دانشگاه‌ كمبریج» با اعتراضات گروهی از دانشجویان مواجه گشتند كه می گفتند تابلو نقاشی بزرگی كه در سالن غذاخوری دانشكده نصب شده است و چندین حیوان مرده را به تصویر می كشد، اشتهای آنها را كور كرده است.
این تابلو نقاشی كه «بازار حیوانات شكارشده» نام دارد یكی از آثاری است كه توسط «فرانس اسنایدرز» ـ نقاش بلژیكی ـ خلق شده است و مجموعه ای از حیوانات شكارشده همچون گوزن، گراز و مرغ را درحالی كه روی هم انباشته شده اند یا از سقف آویزان شده اند، به تصویر می كشد.
این دانشكده تابلو نقاشی «بازار حیوانات شكارشده» را برای مدتی طولانی از موزه «Fitzwilliam» دانشگاه كمبریج امانت گرفته بود، اما مسؤلان دانشكده بعد از شكایت های دانشجویان به این نتیجه رسیدند كه سالن غذاخوری مكان مناسبی برای نصب این تابلو نبوده و این اثر را باردیگر به موزه «Fitzwilliam» بازگرداندند.
حالا مسئولان این موزه، این تابلو نقاشی را در نمایشگاهی با مبحث «غذا در هنر اروپا از سال ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ میلادی» به معرض نمایش گذاشته اند.1398/09/02
17:25:01
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: دانشگاه‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳