رییس سازمان حفاظت محیط زیست تشریح كرد

تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر كودكان و نوجوانان

تاثیر طرح مقولات محیط زیستی در آثار نمایشی بر كودكان و نوجوانان

به گزارش راستابلاگ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان آورده است: مخاطبان كودك و نوجوان با توجه به خاصیت های فردی و سِنّی شان، تاثیرپذیری فراوان تری نسبت به محتواهای رسانه ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش های مختص كودكان و نوجوانان می تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت كند.به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در پیام عیسی كلانتری به بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر كودك و نوجوان در استان همدان آمده است: هنر، زبان گویای انسان ها برای تبیین و انتقال وقایع، ابلاغ آلام و آرزوهای بشری است. هنر تئاتر و نمایش نیز با عنایت به حضور و هم نفسی هنرمند و مخاطبان از پیچیده ترین و در عین حال اثرگذارترین فرم های هنری شمرده می شود. از این منظر، بیان دغدغه های فكری، فرهنگی و اجتماعی مخاطبان در بستر نمایش می تواند به اصلاح فرهنگ نسل كنونی و آموزش نسل های آینده منجر شود.

در ادامه این پیام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرده است: توجه به مقوله مهم محیط زیست، كه خداوند متعال در چارچوب آب، هوا، خاك و تنوع زیستی و جانوری در اختیار ما انسان ها قرار داده است، در حوزه های هنری و نمایشی می تواند مخاطبانی دغدغه مند و حساس به محیط زیست را به ارمغان آورد. طبعا مخاطبان كودك و نوجوان با توجه به خاصیت های فردی و سِنّی شان، تاثیر پذیری فراوان تری نسبت به محتواهای رسانه ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش های مختص كودكان و نوجوانان می تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت كند.

در اختتام این پیام كلانتری آورده است: اینجانب ضمن تاكید بر نقش محوری آموزش و فرهنگسازی زیست محیطی، امید دارم كه جشنواره تئاتر كودك و نوجوان، در این دوره و دوره های آتی به مقوله محیط زیست عنایتی ویژه مبذول دارد و هنرمندان این عرصه با درك حساسیت چنین موضوعی، آثاری فاخر و ماندگار در این عرصه بیافرینند چونكه امروزه حق بقاء (داشتن محیط زیست سالم) مهمترین مولفه حقوقی انسان هاست.

منبع:

1398/08/21
22:23:23
5.0 / 5
4307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان راستابلاگ