7 میلیارد تومان كاهش فروش سینماها در پاییز

7 میلیارد تومان كاهش فروش سینماها در پاییز

به گزارش راستابلاگ نخستین ماه از پاییز امسال در حالی به پایان رسید كه درآمد گیشه مهرماه سینماها سیزده میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و با یك نگاه مقایسه ای به همین بازه زمانی در سال گذشته، شاهد حدود هفت میلیارد تومان كاهش فروش بودیم.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعات و آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران، فیلم سینمایی «مسخره باز» به كارگردانی همایون غنی زاده و تهیه كنندگی علی مصفا كه اكران خویش را از ۱۷ مهرماه با بازی صابر ابر، بابك حمیدیان، هدیه تهرانی، رضا كیانیان، داریوش موفق، محسن حسینی، با حضور علی نصیریان شروع كرده بعد از یك هفته نمایش یك میلیارد و ششصد و میلیون تومان فروش داشته و 119 هزار نفر مخاطب آن بودند.
این فیلم كه نخستین حضورش روی پرده در جشنواره فیلم فجر بوده است حالا با محدودیت سنی +۱۲ سال، 85 سینما در اختیار دارد.
فیلم سینمایی «درخونگاه» به كارگردانی سیاوش اسعدی با محدودیت سنی ۱۲ سال به بالا، كه از دهم مهرماه روی پرده رفته، با جذب 71 هزار مخاطب، 920 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم كه برای اولین بار در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد با در اختیار داشتن 123 سینما به تفكیك 674 میلیون تومان در تهران فروش داشته است.
فیلم سینمایی «سال دوم دانشكده من» به كارگردانی رسول صدرعاملی كه از ۱۰ مهرماه روی پرده سینماهای تهران و شهرستان رفته است 663 و نیم میلیون تومان فروش داشته كه به تفكیك 334 میلیون تومان از آن سهم فروش در سینماهای تهران بوده است. این اثر هم اكنون در 112 سینما نمایش دارد.
فیلم «پیلوت» به كارگردانی ابراهیم ابراهیمیان كه اكران خویش را از سوم مهرماه شروع كرده و با محدودیت سنی ۱۵+ سال روی پرده رفته است، تا امروز 525 میلیون تومان فروش داشته و بیشتر از 41 هزار مخاطب به سینما جذب كرده است. از مجموع فروش این فیلم با در اختیار داشتن در مجموع 94 سینما، سهم تهران 366 میلیون تومان بوده است.
فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز۲ / رد خون» ساخته محمد حسین مهدویان كه از سوم مهرماه روی پرده رفته و با محدودیت سنی بالای ۱۲ سال نمایش خویش را شروع كرده تا امروز بعد از گذشت چهار هفته اكران، سه میلیارد و 937 میلیون تومان فروش داشته و دو میلیارد و 482 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی كه نخستین نمایش خویش را در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر داشته هم اكنون 335 هزار مخاطب را به سینما جذب كرده و در 189 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.
فیلم مستند «آبی به رنگ آسمان» به كارگردانی امیر رفیعی كه مروری بر تاریخ باشگاه استقلال ایران از زمان تاسیس تا امروزش است، با شروع اكرانش از سوم مهرماه تا امروز نزدیك به 82 میلیون تومان فروش داشته كه چهار هزار و 6 نفر آنرا در سینماها تماشا كرده اند. این مستند در 46 سالن سینمایی در كشور نمایش دارد كه بیشترین سهم را سینماهای شهرستان به خود اختصاص داده اند.
درام سینمایی «شاه كش» ساخته وحید امیرخانی كه اكرانش را از ۲۷ شهریورماه شروع كرده و با محدودیت سنی ۱۲+ سال روی پرده رفته است، حدود 973 میلیون تومان فروش داشته كه از این مقدار 634 میلیون تومان آن سهم تهران بوده است. این فیلم تا امروز 80 هزار مخاطب داشته و در 122 سینما اكران داشته است.
فیلم «كروكودیل» به كارگردانی مسعود تكاور كه هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفت است، با محدودیت سنی بالای ۱۵ سال و در اختیار داشتن 101 سالن سینمایی بیشتر از 272 میلیون تومان فروش داشته و به تفكیك 149 میلیون تومان در تهران فروش داشته كه در مجموع 24 هزار نفر مخاطب این فیلم بوده اند.
همینطور سینمایی «كلوپ همسران» ساخته مهدی صباغ زاده، در ژانر كمدی كه از ۲۶ شهریورماه نمایش خویش را آغاز كرد، با محدودیت سنی ۱۵+ سال، با جذب 182 هزار نفر مخاطب، دو میلیارد و 205 میلیون تومان فروش داشته است.
فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» علیرضا رئیسیان كه نمایش خویش را ۲۷ شهریورماه شروع كرده با محدودیت سنی ۱۲+ سال كه برای اولین بار در جشنواره سی و هفتم فجر به نمایش درآمد با وارد شدن به پنجمین هفته اكران خود یك میلیارد و 229 میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم كه در 110 سینما نمایش داشته، تا امروز 97 هزار مخاطب به سینما جذب كرده است.
«شكستن همزمان بیست استخوان» به كارگردانی جمشید محمودی با اكران از ۲۲ شهریورماه در سینماها، 229 میلیون تومان فروش داشته و به تفكیك از مجموع فروش این فیلم 149 میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. این اثر در 59 سینما در تهران و شهرستان نمایش دارد.
«خانه پدری» ساخته كیانوش عیاری و بازی مهدی هاشمی، شهاب حسینی، مهران رجبی، ناصر هاشمی، نازنین فراهانی، مینا ساداتی و معصومه بافنده بعد از ده سال از امروز چهارشنبه اول آبان ماه اكران خویش را روی پرده حدود 20 سینما در تهران شروع كرده است.
همینطور فیلم سینمایی «هزارتو» ساخته امیرحسین ترابی با حضور شهاب حسینی، ساره بیات، غزاله نظر، پژمان جمشیدی، فریبا جدیكار، علیرضا ثانی فر، مریم معصومی، شیرین یزدان بخش، مهسا باقری هم از امروز اول آبان ماه نمایش خویش را شروع كرد.1398/08/01
17:11:49
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: اكران , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان راستابلاگ