متخصصان ناسا:

ناسا لباس فضایی مناسبی برای پروژه آرتمیس ندارد!

ناسا لباس فضایی مناسبی برای پروژه آرتمیس ندارد!

به گزارش راستابلاگ متخصصان ایمنی فعالیت های ناسا در نشست جدیدی كه در مورد پروژه ˮآرتمیسˮ برگزار شده، اعلام نمودند كه ناسا، فاقد لباس فضایی مناسب برای این مأموریت است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، ناسا می خواهد در سال 2024 طی پروژه ای موسوم به "آرتمیس"(Artemis)، فضانوردان را روی ماه فرود بیاورد. هدف ناسا این است كه طی پروژه آرتمیس، امكان بازگشت انسان به ماه را فراهم آورد و تا سال 2024، اولین فضانورد زن را به همراه یك فضانورد مرد روی سطح ماه فرود آورد. آخرن باری كه انسان توانست روی ماه قدم بگذارد، در دسامبر سال 1972 بود و ناسا می خواهد برای رسیدن باردیگر به این هدف تلاش كند.
گروهی از متخصصانی كه فعالیت های ناسا را بررسی می كنند، معتقدند كه این آژانس فضایی، لباس فضایی مناسب را برای چنین پروژه ای در اختیار ندارد.
"ساندرا ماگنوس"(Sandra Magnus)، از اعضای این گروه، در نشست متخصصان ایمنی سفرهای فضایی اظهار داشت: به جهت اینكه پوتین های فضانوردان، روی ماه قرار بگیرند، به یك سیستم داخلی نیاز دارند.
ماگنوس و بقیه اعضای گروه باور دارند كه ناسا باید تلاش های پژوهشی كنونی در مورد لباس مخصوص فضانوردی را به یك برنامه كامل تبدیل كند و به آن بودجه، مهلت و اعتبار بدهد. این گروه كه فعالیت مستقل دارد، عملكرد ایمنی ناسا را ارزیابی می نماید و سفارش هایی را برای بهبود عملكرد این آژانس فضایی به آن عرضه می هد.


ماگنوس كه تابحال دو بار به "ایستگاه فضایی بین المللی"(ISS) رفته و بیشتر از پنج ماه را در مدار سپری كرده، اعتقاد دارد كه ناسا برای پروژه آرتمیس، لباس فضایی مناسب در اختیار ندارد.
وی ادامه داد: لباس های فضایی، مانند یك سفینه فضایی تك نفره هستند كه به سطح مشخصی از بودجه و رسیدگی نیاز دارند. این لباس های پیچیده، نیازهای امنیتی خاصی را می طلبند و نه تنها بخش مهمی از برنامه سفر به ماه هستند، بلكه در راه اكتشافی انسان طی سفرهای فضایی هم نقش دارند.1398/06/17
17:22:59
5.0 / 5
4318
تگهای خبر: بین المللی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲