فراخوان جشنواره قصه گویی منتشر گردید

فراخوان جشنواره قصه گویی منتشر گردید

راستابلاگ: فراخوان بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی با شعار «آینده ساختنی است» از طرف كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، این دوره از جشنواره در دو بخش قصه گویی صحنه ای و ۹۰ ثانیه ای آذر ۱۳۹۸ برگزار می گردد.
بر طبق این گزارش، بخش صحنه ای شامل مسابقه ملی و بین الملل است كه شركت كنندگان بخش مسابقه ملی دختران و پسران (نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال)، زنان و مردان (۱۸ سال به بالا) و مادربزرگ ها و پدربزرگ‎ها هستند.
همین طور در بخش مسابقه بین الملل بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی برگزیدگان ۲۱ دوره گذشته جشنواره قصه گویی در مراحل منطقه ای، ملی و بین الملل و قصه گویان و مجریان دارای سابقه اجرا در رسانه ملی و تئاتر كشور به همراه داوطلبان سایر كشورها می توانند شركت نمایند.
بر طبق این فراخوان، قسمتی از شیوه های قصه گویی صحنه ای شامل كلاسیك (سنتی)، قصه هایی از روزگاران كهن، تاریخ، سنت ها، مذهب، آداب، قهرمانی ها و... از منابع شفاهی یا كتبی است كه بدون ابزار اجرا می شود.
بخش دیگری از قصه گویی صحنه ای در این جشنواره به قصه گویی مدرن (نوآورانه) اختصاص یافته است و دبیرخانه جشنواره توضیح داده كه این بخش شامل قصه هایی است كه به صورت گفت و گو، ترانه، آواز با موسیقی یا بدون آن، با تصویر و سایر ابزارهای خلاق از منابع شفاهی یا كتبی انتخاب و اجرا می شود.
بر طبق این خبر، قصه گویی به صورت تك نفره و در مدت زمان حداكثر ۱۵ دقیقه و تصویربرداری از قصه گویی در نمای باز (lg-sh لانگ شات) همچون شرایط شركت در بخش صحنه ای است.
علاقه مندان به شركت در بخش صحنه ای تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ فرصت دارند برای ثبت نام و بارگذاری فیلم قصه های خود به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir بازگشت كنند.
بر همین اساس، در بخش قصه های ۹۰ ثانیه ای بااینكه همچون دوره قبل تمامی گروهای سنی از سراسر كشور می توانند با سوژه «قصه زندگی من» در فیلمی به مدت ۹۰ ثانیه، امیدها، شادی ها و آرزوهای زندگی خودرا به روشی مستندگونه روایت كنند، اما سوژه جدیدی نیز با عنوان «شهر من تهران» ویژه شهروندان ساكن پایتخت به این بخش اضافه شده است.
در بخش قصه های ۹۰ ثانیه ای نیز از علاقه مندان دعوت شده است تا با سوژه و مدت اعلام شده، فیلم قصه های خودرا تا ۱۰ مهر ۱۳۹۸ در پایگاه جشنواره بارگذاری كنند.
در عین حال، روایت قصه از زبان یك راوی، ارسال فیلم در چارچوب mp4 و حجم حداكثر ۴۰۰ مگابایت و تصویربرداری با استفاده از دوربین و موبایل به صورت افقی و دارای صدای مطلوب از شرایط بخش قصه گویی ۹۰ ثانیه اعلام شده است.
دبیرخانه این رویداد فرهنگی در عین حال ایجاد زمینه برای ارتقای دانش نظری و تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه گویان ایرانی و خارجی، كارشناسان و استادان حوزه قصه و قصه گویی، احیای سنت قصه گویی با حضور اقشار مختلف مردم و قصه گویان در جشنواره، برنامه ریزی برای تبیین و ترویج روش های نوین در اجرای قصه گویی و مشاركت مردم در ترویج این فرهنگ بعنوان یك ابزار ارتباطی و فرهنگ ساز در جامعه را همچون اهداف این جشنواره برشمرده است.
شرایط شركت در بخش علمی بیست ودومین جشنواره قصه گویی نیز طی فراخوان جداگانه ای منتشر می شود.
علاقه مندان برای آگاهی بیشتر ثبت آثار خود می توانند به سایت جشنواره به نشانی www.kanoonfest.ir بازگشت كنند. همین طور برای دیدن متن كامل فراخوان بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی این جا كلیك كنند.
منبع:

1398/04/21
14:45:03
5.0 / 5
4608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان راستابلاگ