رئیس انجمن سینمای جوانان ایران:

تولید فیلم کوتاه در استانها بیشتر می شود

تولید فیلم کوتاه در استانها بیشتر می شود

به گزارش راستابلاگ، بوشهر رییس انجمن سینمای جوانان ایران اظهار داشت:  با تفاهم نامه های منعقد شده امسال تولید فیلم کوتاه در استانها بیشتر می شود.


محمد آذرپندار آئین اختتامیه شصت و ششمین جشنواره منطقه ای سینما جوان خلیج فارس - بوشهر شامگاه جمعه در سالن مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر اظهار داشت: جشنواره های منطقه ای سینمای جوان ۲۲ سال است که بصورت منظم با همه فراز و نشیب ها برگزار می گردد.
وی با اعلان اینکه تولید فیلم کوتاه در شهرستان ها بالا رفته است، افزود: همه هنرمندانی که امشب به عنوان برگزیده انتخاب شدند یا نشدند باید این جشنواره را لطمه شناسی کنند تا شاهد ارتقا و رشد این هنرها در آینده باشیم.
رییس انجمن سینمای جوانان ایران اشاره کرد: امید است برگزاری این جشنواره ها کماکان ادامه داشته باشد و شاهد حضور با انگیزه جوانان در این رویدادها باشیم.
آذرپندار با اعلان اینکه جشنواره منطقه ای سینمای جوان هیچ وقت تعطیل نشد، عنوان کرد: در وضعیت کرونائی و محدودیت های مالی برگزاری این جشنواره ها قدری با مشکل مواجه گردید.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در آئین اختتامه شصت و ششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان بوشهر- خلیج فارس هنرمندان برتر در بخش عکس، فیلم، پژوهش در فیلم مستند، فیلمنامه اقتباسی، صدای فیلم، تدوین، فیلمبرداری، استعداد جوان و فیلم داستانی عرضه شدند.


آرای هیئت داوران شصت و ششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در بوشهر به این شرح است.
در بخش عکس
لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به اکبر شکوه برای عکس " اسکله" از تنگستان اهدا شد.
لوح افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به عنوان عکس سوم به جمشید فرجوند فردا " برای عکس "آرامش" از بیجار اختصاص یافت و لوح افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به عنوان عکس دوم به " داود کهن ترابی" برای عکس " عید دیدنی بزرگترها" از کرج اهدا شد.
تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به عنوان عکس اول اهدا به "حمیدرضا بازرگانی" برای عکس "سلام آقاجان" از زنجان لوح افتخار، تندیس جشنواره و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به عنوان بهترین مجموعه عکس به کیوان جعفری برای مجموعه " مرثیه ای برای مهاجران " از ساری اختصاص یافت.
در بخش فیلم
در بخش بهترین فیلم با موضوع کارآفرینان و صنایع خلاق لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش ویژه به "میثم فرهومند و اهورا بارانی" برای فیلم داستانی " ترال" از بوشهر لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به عنوان جایزه بخش " سردار سلیمانیبه "مهدی رجبیان" برای فیلم " تمام خاطرات من" از ساری اختصاص یافت.


در بخش بهترین پژوهش در فیلم مستند لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به "عابدین رمضانی" برای فیلم " دمام" از بوشهر و در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به " ایلناز خیرخواه " برای فیلم داستانی " کمپانی" از قزوین اختصاص یافت.
در بخش بهترین صدای فیلم لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به " یعقوب عبداللهی" صدابرداری فیلم " نشنیدن" از تهران و لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به " محمود موسوی نژاد" صداگذاری فیلم " نشنیدن" از تهران اهدا شد.
در بخش بهترین تدوین
لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به " پویان شعله ور " برای فیلم "دروازه بان هانوفر" از قزوین و در بخش بهترین فیلمبرداری
لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به " علی طالبی" برای فیلم داستانی "بعد از نیمه شب" از تهران اختصاص یافت.
در بخش بهترین استعداد جوان لوح افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به " ابوالفضل ساعی مهربانی" برای فیلم " به رنگ بی رنگ" از تهران و در بخش بهترین فیلمنامه تألیفی لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به "مهدی باقری" برای فیلم " ژابیز" از تهران اهدا شد.
جایزه ویژه هیئت داوران
لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به " مهدی زمانپور کیاسری و منان جانبراری " برای فیلم داستانی " صیاد" از ساری و لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به "مهدی برمال و روزبه شموسی " برای بازی در فیلم داستانی " یادگار دوست" از بوشهر اختصاص یافت.


هنرمندانی که در این بخش تندیس دریافت نمودند بصورت مستقیم به چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران راه یافتند.
در بخش بهترین فیلم پویانمایی، لوح افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به " برزان رستمی" برای فیلم " پژواک" از سنندج تندیس جشنواره لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به " عدنان زندی" برای فیلم " جنگ و رنگ" از سنندج اختصاص یافت.
در بخش بهترین فیلم مستند تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به "جابر قربانی" برای فیلم " مانلی" از ساری، در بخش بهترین فیلم تجربی تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به "فرهان بهپور" برای فیلم " مکعب قرمز" از مشکین شهر اختصاص یافت.
در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی، تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به "محمد باقری " برای فیلم " پس از نیمه شب" از تهران و در بهترین فیلم تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به "ایلناز خیرخواه" برای فیلم " کمپانی" از قزوین اهدا شد.
منبع:

1402/02/08
23:53:53
5.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵