واکنش یک مدیر به یک اجرای خاص در تهران

واکنش یک مدیر به یک اجرای خاص در تهران

راستابلاگ: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه جمعه نوزدهم اسفند ماه با حضور در تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر ضمن تماشای دو اثر نمایشی به صحنه رفته در این تالارها از عوامل این نمایش ها نیز تقدیر کرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه روز جمعه نوزدهم اسفندماه با حضور در تالارهای قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش های «مَرد» به کارگردانی حسین احمدخانی و «همه چیز می گذرد، تو نمی گذرد» به کارگردانی غلامرضا عربی نشست و بعد از پایان اجراها از بازیگران، کارگردانان و سایر عوامل اجرائی این دو اثر نمایشی نیز تقدیر کرد.

وی بعد از پایان اجرای نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» که این روزها با حضور ۱۱ هنرمند نابینا با استقبال مخاطبان در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه است، اظهار داشت: به سهم خودم از همه بازیگران این نمایش قدردانی می کنم. این عزیزان به حدی زیبا و هنرمندانه روی صحنه درخشیدند که بنده به عنوان یک تماشاگر اصلا متوجه نشدم زمان چگونه سپری شد. من امیدوار هستم از این پس شرایط به شکلی باشد که بتوانیم بار دیگر شما هنرمندان درخشان را در صحنه های تئاتر تماشا نماییم که واقعا دراین اجرا کم نظیر ظاهر شدید.

مدیرکل هنرهای نمایشی بیان کرد: به طورحتم رضا عربی به عنوان کارگردان نمایش، تمرین های بسیاری را برای اجرای این نمایش انجام داده و لازم است از او بواسطه این نگاه هنرمندانه قدردانی کنم که توانسته با هنرمندان «زنده دل» ما اثری به این درخشانی را در تالار سایه تئاتر شهر خلق کند. من با تمام وجودم به همه شما هنرمندانی که امروز به تماشای هنرنمایی آنها مفتخر بودم می گویم که: «شما شاهکار بودید»

نظری در بخش پایانی صحبت های خود ضمن قدردانی از حضور پرتعداد تماشاگران در اجرای نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» اظهار داشت: اساسا شما تماشاگران فهیم تئاتر، سرمایه های اصلی هنر نمایش هستید. بدین سبب امیدوار هستم طی روزهای باقی مانده از اجرای عمومی نمایش، هرکدام بتوانید تماشای آنرا به دیگران سفارش کنید تا طیف بیشتری از مخاطبان آنرا ببینند ؛ برای اینکه این نمایش با حضور چنین هنرمندان شریف و نازنینی برای همه ما آموزنده است.

غلامرضا عربی کارگردان نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» نیز ضمن قدردانی از حضور تماشاگران و مدیرکل هنرهای نمایشی برای تماشای این نمایش اظهار داشت: این گروه نمایشی حدود ۹ سال است که فعالیت خودرا در عرصه تئاتر آغاز نموده و این نمایش چهارمین اثری است که با حضور هنرمندان نابینا روی صحنه رفته است. ما برای به صحنه بردن این تئاتر سه سال تمرین کردیم. اثری که با بیش از ۳۵ قطعه پرتابل و ۲۵۰ قطعه آکسسوار روی صحنه یکی از سخت ترین پروژه های بنده در عرصه کارگردانی با حضور هنرمندان نابینا بود. چارچوبی که با قدرت هرچه تمام تر از طرف بازیگران روی صحنه اجرا شد. اثری که هنرمندان و اهالی تئاتر می دانند که اجرا و انتقال هنرمندانه مفاهیم این نمایشنامه به تماشاگران برای یک بازیگر معمولی بسیار سنگین است و باید یک بازیگر حرفه ای باشید که بتوانید چنین دیالوگ هایی را روی صحنه اجرا کنید.

کارگردان نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» افزود: اجرائی که طی شب های گذشته در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه رفته، محصول هنرنمایی خارق العاده ۱۱ بازیگر نابینا روی صحنه است که خوشبختانه با استقبال مخاطبان هم روبه رو شده است. البته ما بنا داریم در آینده پروژه دیگری را با حضور ۱۰۰ هنرمند نابینا طراحی نماییم که طبیعتا اجرای چنین نمایشی مستلزم حمایت است. حمایتی که امیدوار هستم در این شرایط اقتصادی سخت از گروه ما برای اجرای پروژه بعدی گروه صورت گیرد و ما بتوانیم بار دیگر شاهد هنرنمایی طیف بیشتری از هنرمندان نابینا روی صحنه باشیم.

بر طبق این گزارش مدیرکل هنرهای نمایشی پیش از اجرای نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» همراه با سید محمدجواد طاهری رییس مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش «مرد» به کارگردانی حسین احمد خانی در تالار قشقایی نشست.

وی بعد از پایان اجرای این نمایش نیز با کارگردان و سایر عوامل اجرائی نمایش دیدار و از تلاش آنها برای به صحنه بردن این اثر نمایشی تقدیر کرد.
نمایش «همه چیز می گذرد، تو نمی گذری» به نویسندگی محمد چرم شیر، کارگردانی غلامرضا عربی و بازی مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری تا روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ساعت ۲۰ در تالار سایه روی صحنه می رود.

نمایش «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمد خانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی، شیوا اربابی تا روز دوشنبه ۲۲ اسفند ماه ساعت ۱۸: ۱۵ در تالار قشقایی تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر است1401/12/20
12:21:46
5.0 / 5
295
تگهای خبر: بازیگران , فرهنگ , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳