سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

فروش الزامی تور همراه بلیت هواپیما ممنوعست

فروش الزامی تور همراه بلیت هواپیما ممنوعست

به گزارش راستابلاگ، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش الزامی بلیت هواپیما به مسافران آگاهی داد و اظهار داشت: فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران فقط متقاضی خرید بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایط غیر از خواست مسافران به آنها ممنوع می باشد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، در ایام گذشته و در آستانه تعطیلات نوروزی و پیش بینی افزایش مسافران شهرهای مختلف، برخی آژانس های هواپیمایی بلیت مسیرهای پرتقاضا را به همراه اقامت یک شبه به فروش می رسانند؛ بدین ترتیب در صورتیکه درماه های گذشته شرکت های هواپیمایی نتوانستند حرف خودرا برای افزایش قیمت بلیت هواپیما به کرسی بنشانند، چارترکنندگانی که بلیت ها را به قیمت مصوب از ایرلاین ها خریده اند، زحمت افزایش قیمت را متقبل شدند.
این مساله سبب واکنش سازمان هواپیمایی کشوری شد و جعفر یازرلو، سخنگوی این سازمان بتازگی از صدور بخشنامه ممنوعیت فروش الزامی بلیت هواپیما به مسافران خبرداد و اظهار داشت: نظر به در پیش بودن ایام تعطیلات عید نوروز و لزوم مدیریت امور در راستای تامین بلیت هواپیما، انجام بموقع پروازها و ایفای تعهدات شرکت های هواپیمایی در هنگام بروز تأخیر، سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه تمهیدات و الزامات اجرائی نوروز ۱۴۰۲ را صادر کرد.
وی ادامه داد: بر طبق این بخشنامه فروش الزامی (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید فقط بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایط غیر از خواست مسافران به آن ها) ممنوع بوده و ارائه هر گونه خدمات به مسافران باید با در نظر گرفتن ظرفیت های خالی صندلی و توافق و رضایت مسافران باشد.
وی اشاره کرد: رعایت سقف قیمت بلیت تعیین شده مطابق نرخنامه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ در تمامی مسیرهای داخلی و نظارت کامل بر عملکرد تمامی نمایندگان فروش و برخورد با متخلف یا متخلفان از طرف واحد تجاری آن شرکت هواپیمایی الزامی است.

ممنوعیت فروش بلیت غیرقابل استرداد در تمامی مسیرهای داخلی
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همین طور اشاره کرد: بر طبق این بخشنامه فروش بلیت غیرقابل استرداد در تمامی مسیرهای داخلی شامل چارتری یا سیستمی قدغن شد. بدین منظور درج هزینه CRCN (هزینه کنسلی) در تمامی بلیت های صادره جهت رویت و اطلاع مسافر الزامی است.
به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری یازرلو ضمن تاکید بر اطلاع رسانی صحیح و بموقع درباب تغییرات برنامه پروازی به مسافران اظهار داشت: رعایت دستورالعمل حقوق مسافر هوایی در هنگام بروز تاخیر و ابطال پرواز توسط آن شرکت هواپیمایی الزامی است.
به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، آخرین اعمال قیمتی که بصورت قانونی اعلام شده سقف نرخها را نشان می دهد و مسافران در صورت مواجهه با قیمت های نامتعارف، به سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه نموده و شکایت خودرا اعلام کنند تا به این شکایات رسیدگی شود.1401/12/17
14:04:03
5.0 / 5
260
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵