جشن میلاد پیامبر مهربانی

جشن میلاد پیامبر مهربانی

راستابلاگ: جشن میلاد پیامبر مهربانی یا حضور باشکوه مردم در میدان ولیعصر تهران اجرا شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، جشن میلاد پیامبر مهربانی، امروز جمعه ۲۲ مهرماه در میدان حضرت ولیعصر (عج) تهران انجام شد و مداحان دوده (ع) در وصف حضرت محمد (ص) مداحی کردند.
پس از جشن غدیر با عنوان «مهمانی ۱۰کیلومتری» این جشن باشکوه برای بار دوم بصورت یک جشن بزرگ در تهران و سایر استانها انجام شد.
حجت الاسلام مصطفی کرمی، سخنران این مراسم با تبریک میلاد پیامبراسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) اظهار داشت: اختلاف سلیقه بین افراد، همیشه وجود دارد حتی برخی اوقات در یک خانواده هم ممکنست دو نفر مثل همدیگر فکر نکنند و حتی بین آنها تنش به وجود بیاید اما به افرادی که از بیرون مرزها مردم کشورمان را تحریک می کنند تا به آشوب و ناامنی دامن بزنند، اعلام می نماییم که ما همه سلول های یک پیکر و اعضای یک بدن هستیم و شک نداریم که این روزها خواهد گذشت چون روزهای مشکل تر از این هم بر ما گذشته است. همه عزیزان حاضر در اینجا یک آرمان دارند و آن هم وحدت در کشور برای رسیدن به فردای بهتر است.
وی اظهار داشت: ما صاحب این فتنه ها و دشمن اصلی را می شناسیم و مقابل او که به این اغتشاشات جزئی دل خوش کرده است، شعار همیشگی مان یعنی مرگ بر آمریکا را سر می دهیم. ما می دانیم که این آخرین نفس های دشمن در دشمنی با ماست. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند با عبور از گردنه های سخت طلیعه ظفر هویداست. دشمنان هم بدانند این ناامنی ها و تحرکات جزئی، نمی تواند مانع از رسیدن این انقلاب به سر منزل مقصود برسد.
در این مراسم تعدادی از مداحان دوده همچون منصور ارضی، محمود کریمی، سعید حدادیان، محمدرضا طاهری، سید مجید بنی فاطمه، محمدحسین حدادیان و حسین طاهری حاضر بودند و به مدیحه سرایی پرداختند. گروه سرود «سلام فرمانده» نیز در این مراسم به اجرای برنامه پرداخت.
در طول مسیر این جشن تعدادی موکب از قبیل تشکل های فرهنگی، هیأت های مذهبی، گروههای جهادی با پذیرایی از مردم میزبانی کردند. همین طور سرودخوانی و تواشیح، برنامه های ویژه کودک و نوجوان، توزیع پرچم، پاسخ به سئوالات عفاف و حجاب و مشاوره های فرهنگی و اجتماعی در بعضی موکب ها نیز برقرار بود.


محمود کریمی - منصور ارضی - سعید حدادیان


منبع:

1401/07/22
22:46:36
5.0 / 5
171
تگهای خبر: فرهنگ , مراسم , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳