معاون استاندار خراسان رضوی خبر داد

ورود بیشتر از 3 میلیون زائر به مشهد

ورود بیشتر از 3 میلیون زائر به مشهد

راستابلاگ: به گزارش راستابلاگ، خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی از ورود بیشتر از ۳ میلیون مسافر به مشهد اطلاع داد.حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد در گفتگو با ایسنا در مورد میزان ورود مسافر به مشهد اظهار نمود: از روز اربعین ۲۶ شهریور ماه تا بامداد روز گذشته حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر وارد مشهد شده است.

وی در مورد میزان ظرفیت خالی اسکان در مشهد اضافه کرد: به صورت متوسط ۶۰ درصد ظرفیت اسکان مشهد تکمیل شده است که از این میزان ۹۱ درصد اشغال در ارتباط با ظرفیت واحدهای اقامتی رسمی، ۸۵ درصد اشغال در ارتباط با ظرفیت واحدهای اقامتی موقت و ۳۸ درصد اشغال در ارتباط با واحدهای اسکان اضطراری است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی بیان نمود: تابحال بیشتر از ۷۰ پرواز فوق العاده به فرودگاه مشهد اختصاص یافته و ۴ رام قطار برای بازگشت زائرین هم فراهم گشته است. این قطارها در اختیار مشهد قرار گرفته تا متناسب با شرایط زائرین سازماندهی شود. البته احیانا این قطارها به مسیر تهران اختصاص پیدا کند.

گنابادی نژاد در مورد تمهیدات سنجیده شده در پایانه مسافربری امام رضا(ع) تصریح کرد: ۱۵۰۰ اتوبوس توسط وزارت راه و شهرسازی به ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان رضوی اضافه شود. تمام بلیت هایی که در این ایام به مقصد مشهد فروخته شده، مقرر شده بلیت بازگشت آنها توسط همان شرکت ها هم فروخته شود.

وی افزود: همینطور در صورت نیاز برای حمل و نقل های جاده ای درون استان و استانهای نزدیک ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس از شهرداری های تهران و مشهد تأمین خواهد شد.

منبع:

1401/07/03
14:33:01
5.0 / 5
307
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , شركت , گفتگو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵