بابک حمیدیان در نقش شهید بروجردی

بابک حمیدیان در نقش شهید بروجردی

راستابلاگ: راستابلاگ: نخستین تصویر از فیلم سینمایی شهید محمد بروجردی با نمایی از حضور بابک حمیدیان در نقش این شهید منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، فیلم سینمایی شهید بروجردی که فیلمبردای آن بتازگی شروع شده است، دومین تجربه محمدحسین لطیفی در سینمای مقاومت و دفاع مقدس بعد از «روز سوم» است. او سال ۸۵ برای این فیلم، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فجر را بدست آورد.
فیلم شهید محمد بروجردی محصول سال جاری سازمان هنری رسانه ای اوج است که فیلمنامه آن بر مبنای منابع مستند و پژوهشی مختلف همچون کتاب «محمد؛ مسیح کردستان» اثر نصرت الله محمودزاده و دیگر اسناد تازه یافته، نوشته شده است. محمودزاده همینطور بعنوان مشاور محتوایی با این پروژه همکاری می کند.
بابک حمیدیان پیش از این بازی در فیلمهای دفاع مقدسی را تجربه کرده است؛ همچون «مزرعه پدری»، «چ»، «۵۰ قدم آخر»، «سرو زیر آب» و «طبل بزرگ زیر پای چپ». وی همینطور طی دو دهه فعالیت در سینما موفق به دریافت جوایز مختلف شده است. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل جشنواره فجر برای «چ» و «روز رستاخیز»، تندیس نقش مکمل برای «ریسمان باز» از جشن خانه سینما، دو تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل برای «هیس دخترها فریاد نمی زنند» و «چ» از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران به همراه جایزه بهترین بازیگر مرد برای «هیس دخترها فریاد نمی زنند» و «چ» از جشن حافظ، بعضی از جوایز حمیدیان هستند.
فیلم سینمایی شهید بروجردی که یک ماه پیش با عنوان «غریب» پروانه ساخت دریافت کرد، پرتره این شهید نیست بلکه به مقطعی از دوران فرماندهی وی در منطقه غرب، قبل از آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می پردازد. فیلم، شمایلی از احوالات باطنی، سبک زندگی و شیوه فرماندهی شهید بروجردی با نگاهی به دوره ای کوتاه از زندگی و تلاش او برای ایجاد اتحاد در غرب کشور است.
فیلم شهید محمد بروجردی برای حضور در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر آماده می شود و لیست عوامل و دیگر بازیگران به زودی رسانه ای خواهد شد.
1401/06/12
10:47:55
5.0 / 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲