بهای بلیت سینما در تعطیلات نوروز یكسان است

بهای بلیت سینما در تعطیلات نوروز یكسان است

راستابلاگ: سخنگوی شورای عالی اكران تصریح كرد كه بهای بلیت در كل ایام نوروز یكسان و به قیمت جدید اعلام شده محاسبه می شود و روزهای سه شنبه نیم بها نخواهد بود.


علی سرتیپی _سخنگوی شورای عالی اكران _ در گفتگو با ایسنا با اشاره به قیمت بلیت ها در روزهای نوروز بیان كرد: در كل تعطیلات نوروزی بهای بلیت سینماها بر مبنای قیمت های جدید محاسبه می شود.
او افزود: روزهایی كه در این دو هفته ابتدایی فروردین جزو تعطیلات رسمی كشور نیستند و همینطور روزهای سه شنبه (نیم بها) و شنبه ها _كه به صورت اختیاری قیمت بلیت بعضی از سینماها نیم بها است_ مانند سال های گذشته بر مبنای بهای جدید و به صورت یكسان در تمام روزهای هفته است. ازاین رو قیمت بلیت روزهایی كه در این ایام، در تقویم تعطیل رسمی نیستند و یا روزهای سه شنبه (نیم بها) تفاوتی با روزهای تعطیل ندارند و به صورت كلی امسال تا ۱۶ فروردین ماه بهای بلیت بر مبنای قیمت های جدید محاسبه می شود.
سخنگوی شورای عالی اكران سپس تصریح كرد: بهای بلیت پس از تعطیلات نوروز یعنی از شنبه ۱۷ فروردین ماه به حالت عادی برگشته و تنها در تعطیلات رسمی و پنج شنبه و جمعه افزایش قیمت بلیت خواهیم داشت و در دیگر روزهای هفته بلیت سینماها به همان روال گذشته است. همینطور روزهای سه شنبه هر هفته _به صورت الزامی در همه سینماها_ و روزهای شنبه _به صورت اختیاری در بعضی سینما_ بهای بلیت نیم بها محاسبه خواهند شد.
قبل از این در ایام پایانی اسفندماه غلامرضا فرجی سخنگوی كارگروه اكران قیمت های جدید بلیت سینماها را اعلام نموده بود كه به این شرح است:
حداكثر قیمت بلیت در سینماهای مدرن در ایام شنبه، یكشنبه، دوشنبه و چهارشنبه ۱۳ هزار تومان، روزهای سه شنبه (نیم بها) ۹ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۸ هزار تومان خواهد بود.
بهای بلیت سینماهای ممتاز در ایام شنبه، یكشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداكثر ۱۱ هزار تومان، روزهای سه شنبه (نیم بها) ۷ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۳ هزار تومان است.
قیمت بلیت در سینماهای درجه یك در ایام شنبه، یكشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداكثر ۹ هزار تومان، روزهای سه شنبه (نیم بها) ۵، ۵۰۰ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۱ هزار تومان خواهد بود.
قیمت بلیت در سینماهای درجه دو هم در ایام شنبه، یكشنبه، دوشنبه و چهارشنبه حداكثر ۷ هزار تومان، روزهای سه شنبه (نیم بها) ۵ هزار تومان و پنجشنبه، جمعه و روزهای تعطیل ۱۰ هزار تومان تعیین شده است.
مبالغ فوق بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده تعیین شده بنابراین سینماداران باید برپایه قانون مالیات بر ارزش افزوده، با افزودن ۹ درصد مالیات به ارزش افزوده مبادرت به فروش بلیت كنند.1398/01/06
13:44:18
5.0 / 5
4962
تگهای خبر: اكران , سینما , گفتگو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳