قصه های کاخ گلستان برای گردشگران بازگو شود

قصه های کاخ گلستان برای گردشگران بازگو شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نسبت به روایت تاریخی، سیاسی و اتفاقات پیش آمده در این مجموعه جهانی تاکید نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، سید عزت الله ضرغامی به همراه طاهره قیومی مشاور و مسئول پیگیری های ویژه وزیر در بازدید از محوطه و فضاهای بیرونی کاخ گلستان از طبقات عمارت شمس العماره، موزه حوضخانه، مخزن نسخ خطی و مخزن اسناد تصویری بازدید نمودند.
ضرغامی در این بازدید اشاره کرد: وقایع تاریخی، سیاسی و اتفاقات پیش آمده در طول تاریخ کاخ گلستان و فضاهای مختلف این مجموعه به پژوهش نیاز دارد تا به راهنمایان آموزش داده شود و آنها بتوانند این وقایع تاریخی را همراه با تاریخچه ابنیه و اشیا به مردم بازگو کنند تا جایگاه تاریخی کاخ گلستان نمایان شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید درباب احیای حیاط اختصاصی عمارت بادگیر برای فعالیت و خدمات رسانی مناسب به بازدیدکنندگان با هدف توسعه گردشگری شبانه سفارش هایی ارائه نمود.
در ادامه، ضرغامی با بازدید از مخزن نسخ خطی و مشاهده شاهنامه بایسنقری اثر ثبت شده در حافظه جهانی یونسکو و چند نسخه قرآنی، باتوجه به مذاکرات انجام شده با آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان درباره ایجاد شرایط مناسب محیطی و تقویت حفاظت، امنیت آثار و نسخ خطی موجود در مخزن، برنامه های لازم را یادآوری کرد.
همچنین ضرغامی بعد از مشاهده مخزن نسخه خطی، از مخازن اسناد تصویری، عکس ها و آلبوم های موجود بازدید کرد و در این بازدید نیز وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با گردشگر های خارجی و داخلی حاضر در محوطه نیز گفت و گو داشت.
در ادامه این بازدید مدیر مجموعه میراث جهانی گلستان، گزارشی از مرمت، توسعه فضاها و نمایشگاه های برگزارشده در این مجموعه ارائه کرد که همچون اقدامات، بازگشایی باب عالی از سمت خیابان ناصر خسرو بود که مهندس ضرغامی از این ورودی بازدید و به اهمیت بازگشایی این سردر و تأثیر آن بر جذب مخاطبان و توسعه گردشگری تاکید نمود.
ضرغامی در بازدید از کاخ گلستان با تاکید بر تقویت روابط میان بخشی قسمت های مختلف وزارتخانه با هدف سرعت بخشی و چابک سازی انجام امور با ظرفیت ها و پتانسیل بالفعل و بالقوه این مجموعه جهانی آشنا شد.


منبع:

1401/02/25
11:00:32
5.0 / 5
568
تگهای خبر: خدمات , صنایع , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲