اعلام نحوه محاسبه پاداش آخر سال اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

اعلام نحوه محاسبه پاداش آخر سال اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

به گزارش راستابلاگ معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پرداخت پاداش (عیدی) ۱۴۰۱ کارکنان و اعضای هیأت علمی این دانشگاه را اعلام نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی فداکار در دستورالعمل پرداخت پاداش (عیدی) سال ۱۴۰۱ کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ زاد اسلامی خطاب به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها آورده است: نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۱۴۰۱ به کارکنان شامل هیأت علمی و غیرهیأت علمی در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ می شود.
۷ میلیون و ۹۶۶ هزار تومان حداکثر عیدی کارکنان تمام وقت شاغل در دانشگاه
برپایه بندهای این دستورالعمل، به کارکنانی که مشمول مقررات تأمین اجتماعی بوده و دارای حکم رسمی قطعی، رسمی آزمایشی و قرارداد کار معین هستند، معادل دو ماه حقوق و مزایای مستمر (بدون احتساب کمک هزینه های حق تأهل، حق مسکن و حق اولاد) مشروط بر این که از مبلغ ۵۳ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۰۰ ریال کمتر و از مبلغ ۷۹ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۸۵۰ ریال بیشتر نشود، برپایه روزهای کارکرد آنان قابل پرداخت خواهد بود. کارکنانی که امسال برپایه مجوز صادره از جانب سازمان مرکزی دانشگاه، به قرارداد کارمعین تغییر وضعیت گرفته اند، از تاریخ انعقاد قرارداد مشمول دریافت عیدی می شوند.
همینطور کارکنان تمام وقت بازنشسته و یا خرید خدمت که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول کار هستند، در مقابل ۱۲ ماه خدمت، مبلغ ۱۶ میلیون ریال عیدی دریافت می کنند.
میزان عیدی کارکنان ساعتی تمام وقت
همینطور در این دستورالعمل آمده است: کارکنان ساعتی تمام وقت مشمول مقررات تأمین اجتماعی که از آغاز سال ۱۴۰۰ تا آخر اسفندماه سالجاری اشتغال به کار داشته و در طول سال مذکور حداقل ۲ هزار و ۲۲۰ساعت کارکرد داشته باشند، تا سقف مبلغ ۷۹ میلیون و ۶۶۴ هزار و ۸۵۰ ریال از عیدی بهره مند خواهند شد. همینطور کارکنان ساعتی که کمتر از یک سال سابقه کار داشته و یا مجموع ساعت کارکرد ایشان کمتر از ۲ هزار و ۲۲۰ ساعت باشد، به نسبت ساعت کارکرد، از عیدی بهره مند خواهند شد. کارکنان بازنشسته که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه به صورت ساعتی همکاری می کنند، به نسبت کارکرد تا سقف ۱۶ میلیون ریال از عیدی بهره مند می شوند.
برپایه بندهای این دستورالعمل به کارکنان قراردادی نیمه وقت (که حق بیمه آنها از جانب دانشگاه پرداخت می شود)، در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه وقت معادل یک دوم مبالغ مطرح شده در ابتدای این دستورالعمل پرداخت می شود. کارکنان مأمور از دیگر سازمان ها و نهادها به دانشگاه، طبق ضوابط سازمان یا نهاد مربوطه پاداش (عیدی) دریافت می کنند.
نحوه محاسبه پرداخت پاداش (عیدی) به اعضای هیأت علمی دانشگاه
در این دستورالعمل آمده است: میزان پاداش عیدی اعضای هیأت علمی تمام وقت در صورت ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۴۰۰، مبلغ ۳۲ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد. میزان پاداش عیدی به اعضای هیأت علمی نیمه وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه وقت، معادل یک دوم مبلغ اعضای هیأت علمی تمام وقت قابل پرداخت می باشد. همینطور پاداش اعضای هیأت علمی تمام وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می نمایند، نسبت به کارکرد آنها مطابق پاداش عیدی اعضای هیأت علمی تمام وقت قابل پرداخت می باشد.
همینطور اعضای هیأت علی تمام وقت درصورتیکه به صورت نیمه وقت با واحد دیگری همکاری کنند، فقط از واحدی که به صورت تمام وقت همکاری دارند، عیدی آخرسال دریافت خواهند کرد. اعضای هیأت علمی (غیربازنشسته) که به صورت تمام وقت یا نیمه وقت در استخدام سایر دانشگاه ها، سازمان ها یا نهادهای دولتی هستند، از دانشگاه و یا سازمان مبدأ عیدی سال ۱۴۰۰ را دریافت می کنند، وجهی بعنوان عیدی از جانب دانشگاه تعلق نمی گیرد. به اعضای هیأت علی تمام وقت بازنشسته هم که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول کار هستند، درمقابل ۱۲ ماه خدمت مبلغ ۱۶ میلیون ریال قابل پرداخت می باشد.
همینطور به کارکنانی که از عضویت هیأت علمی به حالت غیرهیأت علمی تغییر وضعیت داده یا می دهند و یا بالعکس، عیدی به نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت های مزبور اشتغال به کار داشته اند و مطابق با ردیف های مربوطه به صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می شود. همینطور اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی نیمه وقت که به تمام وقت تغییر وضعیت داده اند و یا بالعکس، به نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه وقت و تمام وقت اشتغال داشته اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر ضوابط مربوطه عیدی آنها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.
عیدی اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که در طول سالجاری از یک واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده اند، از واحدی که حقوق دریافت می کنند، پرداخت خواهد شد.
اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه آزاد که به دیگر نهادها و سازمان ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده اند، با عنایت به دریافت تمام حقوق و مزایا از محل مأموریت (مقصد)، عیدی را هم از همان محل مأموریت دریافت خواهند کرد. اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که در سال ۱۴۰۰ پیش از تاریخ صدور این دستورالعمل، با این دانشگاه قطع همکاری کرده اند، به میزان کارکرد خود عیدی تعلق می گیرد.
همینطور اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که از مرخصی بدون حقوق بهره برده یا می کنند و یا به باعث حکم قطعی، از خدمت در دانشگاه موقتاً منفصل شده یا می شوند، می توانند بعد از اشتغال مجدد به کار نسبت به ماه های کارکرد حسب مورد، از پاداش آخر سال بهره مند شوند.
برپایه بندهای این دستورالعمل اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی که از مرخصی استعلاجی بهره برده یا می کنند و موقتاً همکاری آنها با دانشگاه قطع شده یا می شود، می توانند بعد از اشتغال به کار مجدد در صورتیکه دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آنها از جانب سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده باشد، از پاداش آخر سال و برپایه ضوابط مندرج در این دستورالعمل، بهره مند شوند.
لازم به ذکر است برپایه ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یک مرتبه در سال به میزان ۴۰ میلیون ریال معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰ درصد کسر مالیات می شود.1400/11/26
11:27:34
5.0 / 5
310
تگهای خبر: دانشگاه‌ , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱