افتتاح نخستین ایستگاه شارژ ساحلی جهان

افتتاح نخستین ایستگاه شارژ ساحلی جهان

به گزارش راستابلاگ یک گروه کشتی رانی، نخستین ایستگاه شارژ فراساحلی جهان را راه اندازی کرده و هدف آن کاهش ۵.۵ میلیون تن انتشار کربن دی اکسید است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گروه کشتیرانی "مرسک"(Maersk) در اطلاعیه ای مطبوعاتی اعلام نمود در اقدامی برای پشتیبانی از کربن زدایی از صنعت دریایی، درحال راه اندازی اولین شرکت شارژ فراساحلی معروف به "استیل استورم"(StillStrom) تا انتشار گازهای گلخانه ای بیهوده را حذف کند.
"استیل استورم" یک شرکت جدید متعلق به بخش خدمات دریایی "مرسک"، یک تکنولوژی جدید راه اندازی کرده است که به کشتی ها اجازه می دهد در حالیکه به یک شناور متصل به خشکی از راه یک خط انتقال متصل هستند، شارژ شوند.
"مرسک" می خواهد با نصب صدها ایستگاه شارژ دریایی در مقیاس کامل برای کشتی های خارج از بنادر که بی حرکت ایستاده اند، انتشار بیهوده گازهای گلخانه ای توسط آنها را کم کند تا کشتی ها به جای مصرف سوخت در این حالت، از برق موجود در ایستگاه های شارژ استفاده کنند. گفتنی است که کشتی های کانتینری می توانند روزانه سه تا پنج تن سوخت در حالت بی حرکت مصرف کنند.
"استیل استورم" بدین منظور، از صندوق توسعه دریایی دانمارک و برنامه توسعه و نمایش فناوری انرژی، حمایت مالی دریافت کرده است.
"سباستین کلاسترر تافت" مدیر برنامه سرمایه گذاری "مرسک" می گوید: چشم انداز ما در "استیل استورم" این است که زیرساخت هایی را فراهم نماییم که به کشتی ها اجازه می دهد در هنگام غیرفعال بودن در نزدیکی ساحل، با انرژی پاک شارژ شوند و کربن زدایی دریایی را ممکن کند.
وی ادامه داد: مأموریت شرکت ما، حذف ۵.۵ میلیون تن کربن دی اکسید طی پنج سال بعد از عرضه تجاری این سیستم است و علاوه بر این، ذرات معلق شامل NOx و SOx را هم حذف می کند.
کلاستر تافت می گوید که این شرکت می خواهد تا سال ۲۰۲۸ بین سه تا ۱۰ ایستگاه شارژ شناور با ۱۰۰ پورت شارژ نصب کند.
به نظر می آید احساس احتیاج به انرژی پاک بعد از محبوبیت خودرو های برقی، حالا به کشتی های بزرگ و صنعت دریایی رسیده است و احیانا به زودی، ایستگاه های شارژ دریایی به مانند ایستگاه های شارژ زمینی رایج خواهند شد.
منبع:

1400/11/09
23:59:37
5.0 / 5
810
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳