معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

میزان موفقیت و رونق بازار محصولات فناورانه را اقبال مردمی مشخص می کند

میزان موفقیت و رونق بازار محصولات فناورانه را اقبال مردمی مشخص می کند

به گزارش راستابلاگ معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از پلت فرم ایران ساخت برای ارتقای توانمندی های شناختی بازدید نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در جریان بازدید از این محصول، اظهار داشت: دولت به دنبال تسهیل فعالیت و کسب و کارها در کشور است. بر همین مبنا هم از تولید محصولات فناورانه ای که بتواند گره ای از مشکلات کشور باز کند، حمایت خواهد نمود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: بازار علمی کشور یه یک بازار رقابتی بدل شده و میزان موفقیت محصولات در این بازار به تشخیص و اقبال عمومی و مردم برمی گردد. پلتفرم ارتقای توانمندی های شناختی هم در صورتی موفق خواهد شد که جامعه به آن احساس نیاز کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان همینطور بیان نمود: سرمایه گذاری در حوزه علمی و توسعه محصولات دانش بنیان یکی از وظایف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. اما از تولیداتی حمایت می نماییم که در جامعه اثرگذار و بر اساس حل مشکلات جامعه طراحی شده باشند.
وی افزود: این پلت فرم هم می تواند در حوزه پزشکی کاربردی باشد. تلاش می نماییم تولید و در صورت موفقیت، تجاری سازی آنرا حمایت نماییم.
کمک به ارتقای توانمندی های شناختی
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن بازدید از این محصول طراحی شده، با فناوران این حوزه درباره مشکلات و نیازها گفت و گو کرد.
این پلت فرم مقرر است ابزاری در اختیار پژوهشگران، مداخله کنندگان حوزه امنیت روانی و کاربران این حوزه باشد تا بتوانند با ثبت و تحلیل داده ها به درمان برخی بیماری ها مانند افسردگی، ترس های روانی و غیره بپردازند. این پلت فرم در سه شکل سخت افزاری، نرم افزاری و گجت های پوشیدنی توسط تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌ ای کشور و با حمایت شرکت دانش بنیان پارس جهد طراحی و ساخته شده است.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول که حاصل تلاش تعدادی از دانشجویان کشور است. می تواند به ارتقای توانمندی های شناختی کمک نماید. در واقع نیروی انسانی فعال، نوآور و با انگیزه سرمایه اصلی هر کشوری است، سرمایه ای گرانبها که با فعالیت خود ثروت آفرینی می کند و نقشی اثرگذار در اقتصاد دانش بنیان دارد، در این میان ابزارهای گوناگونی برای ارتقای توانمندی های افراد وجود دارد که ارتقای سرمایه های شناختی یکی از آنها است. هدفی که با طراحی محصولی دانش بنیان در کشور محقق خواهد شد.
این محصول طراحی شده به دنبال توسعه فناوری های شناختی و ارتقای توانایی های انسانی است. در این پلت فرم، فرد مورد نظر با قرار گرفتن در فضای حقیقت مجازی و با کمک مداخلات درمانی متخصصان علوم اعصاب شناختی بدون احتیاج به دارو به درمان خود کمک می نماید. این پلتفرم در زمینه اختلالات روانی چون اضطراب، افسردگی، ترس های روانی و غیره کاربردی است.1400/11/08
20:17:12
5.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵