طراحی سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار با حمایت صندوق نوآوری

طراحی سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار با حمایت صندوق نوآوری

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به طراحی «سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» در کشور شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، وحید امجدی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد فعالیت این شرکت اظهار داشت: شرکت ما که از سال ۹۷ فعالیت خویش را آغاز کرده، تمرکز خویش را بر هوشمندسازی برپایه فناوری اینترنت اشیاء گذاشته است.
وی به محصول دانش بنیان این شرکت با عنوان «سیستم مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» اشاره نمود و اضافه کرد: این محصول که به صورت نرم افزاری و سخت افزاری طراحی و ساخته شده است، در حوزه فناوری اینترنت اشیاء تعریف می شود و محل کاربرد آن در بخش کشاورزی و مجموعه زنبورداری است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این محصول برای حفاظت از جمعیت کندوهای زنبور عسل در مقابل تلفات بیماری ها، تلفات آفت های مختلف و سرمای زمستان ساخته شده است، خاطرنشان کرد: کارکرد اصلی این محصول جمع آوری اطلاعات، کنترل دما و رطوبت داخل کندو است و بر روی همه کندوهای رایج و استانداردی که وجود دارد قابل نصب بوده و از اپلیکیشن اندروید هم برخوردار می باشد.
امجدی به وجود اتوماسیون تغذیه در داخل کندوهای زنبور اشاره نمود و اظهار داشت: این اتوماسیون در داخل کندو به صورت اتوماتیک کار سرمایش و گرمایش را انجام می دهد.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به این که زنبورها همواره با آفت مواجهند، اظهار داشت: ما در محصول خود از سیستم گرمایش بیوترمال بدون استفاده از داروهای شیمیایی جهت مبارزه با آفت ها استفاده می نماییم چون که استفاده از داروهای شیمیایی، زنبوردار را از سیستم تولید، حذف خواهد نمود.
امجدی به تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری برای طراحی سیستم «مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» اشاره نمود و اضافه کرد: در مرحله اول تولید این محصول، تسهیلات نمونه سازی را از صندوق نوآوری دریافت کرده ایم که به تولید و تکمیل زیرساخت های شرکت ما کمک کرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در انتها خاطرنشان کرد: زنبورداران با استفاده از تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری می توانند تا ۷۰ درصد مبلغ خرید «مدیریت زنبورستان و کندوی هوشمند بیدار» را از این صندوق دریافت نمایند.

منبع:

1400/09/26
19:28:41
5.0 / 5
1143
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳