معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت مطرح كرد

3 راهبرد دانشگاه علم و صنعت

3 راهبرد دانشگاه علم و صنعت

به گزارش راستابلاگ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه، راهبرد حوزه پژوهش و فناوری را توسعه همه جانبه، هوشمند و متوازن عنوان نمود و اظهار داشت: ˮهمه جانبهˮ از لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات، فضا و توسعه پژوهشکده ها، ˮهوشمندˮ از لحاظ زودبازده و پربازده بودن فعالیت ها و سرمایه گذاری ها و ˮمتوازنˮ از این منظر که خیلی گرفتار سوگیری به سمت یک مبحث نشویم و از موضوعات دیگر غافل شویم.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر داوود یونسیان امروز در رویداد سالانه روز پژوهش در دانشگاه‌ لم و صنعت به عرضه گزارش عملکرد و برنامه های پژوهشی دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: سالجاری برای نخستین بار گسترده و هدفمند جشنواره پژوهش و فناوری را در دانشگاه شکل دادیم.

وی افزود: مجتمعی برای این فعالیت ها طراحی شد و دانشکده های ۱۵گانه دانشگاه به صورت جداگانه هر کدام جشنواره و هفته پژوهش را دنبال کردند. در کنار آن سخنرانی های علمی از دانشگاه های معتبر جهان برگزار شد.

یونسیان با بیان اینکه در این جشنوار بیشتر از ۶۰ رویداد تعاملات صنعتی و فناوری، بیشتر از ۷۰ سخنرانی علمی، ۱۰ رویداد حوزه نوآوری، ۲۰ کارگاه آموزشی، ۳۰ رویداد دانشجویی و دو نمایشگاه تخصصی برگزار شده است، اظهار داشت: این جشنواره در اواسط هفته آینده به پایان خواهد رسید.

وی اظهار داشت: حجم قراردادهای صنعتی در سال گذشته، مجموعاً ۴۷ میلیارد تومان قراردادهای وصول شده دانشگاه بوده که سرانه آن به ازای هر استاد ۱۰۰ میلیون تومان بوده است و رشد حدود ۷۰ درصدی نسبت به سال ۹۸ داشته است و پیشبینی ما بر مبنای وصولی های تابحال سال جاری، حدود ۷۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ است.

وی ادامه داد: مراکز نوآوری شکل گرفته و اعتبار فناوری دانشگاه برای نخستین بار مصوب شده و در آئین نامه گرنت قرار گرفته است. سه انسیتیتوی جدی و فعال در حوزه نفت و گاز در دانشگاه هستند که نیاز محور و با مأموریت خاص در دانشگاه طراحی شدند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت، آمار پژوهشی این دانشگاه را به شرح زیر اعلام نمود:
- رتبه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ دانشگاه در رتبه بندی های معتبر جهان
- رتبه دانشکده ها به صورت موضوعی به صورت متوسط بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ جهان
- ۱۷ محقق پر استناد یک درصد بر مبنای نمایه ESI
- ۵۴ محقق پر استناد دو درصد برتر بر مبنای نمایه اسکوپوس
- سرانه مقالات ISI دانشگاه، بیشتر از چهار مقاله به ازای هر استاد
- بیشتر از ۴۰ درصد در مجلات Q۱ منتشر شده
- ۹ عنوان ژورنال در این دانشگاه منتشر می شود
- بالاترین ژورنال حوزه علوم و مهندسی کشور در دانشگاه علم و صنعت «مجله مهندسی عمران» با ضریب تأثیر ۲.۸۱ است.

یونسیان راهبرد حوزه پژوهش و فناوری این دانشگاه را توسعه همه جانبه، هوشمند و متوازن عنوان نمود و اظهار داشت: "همه جانبه" از لحاظ نیروی انسانی، تجهیزات، فضا و توسعه پژوهشکده ها، "هوشمند" از لحاظ زودبازده و پربازده بودن فعالیت ها و سرمایه گذاری ها و "متوازن" از این منظر که خیلی گرفتار سوگیری به سمت یک مبحث نشویم و از موضوعات دیگر غافل شویم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت در انتها ضمن تشکر از معاونین سابق پژوهشی این دانشگاه، یاد و خاطره دکتر احمدیان و دکتر شریعتمداری؛ دو پژوهشگر برجسته این دانشگاه را که به تازگی مرحوم شده اند، گرامی داشت.

منبع:

1400/09/22
23:41:11
5.0 / 5
752
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳