ایوب خان میهمان ویژه جشنواره آیینی سنتی شد

ایوب خان میهمان ویژه جشنواره آیینی سنتی شد

راستابلاگ: «ایوب خان» به جدول اجراهای بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی افزوده و این رویداد میزبان چهارده نمایش در آخرین روز برگزاری خواهد شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، ۵ نمایش در بخش صحنه ای و ۹ اثر در بخش میدانی، شنبه ۲۰ آذر ماه در پنجمین و آخرین روز از برگزاری بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی اجرا خواهد شد.
نمایش «تصویر مصور مظفری» نوشته اصغر گروسی و کار وحید نفر از تهران ساعت ۱۵، نمایش «توراندخت» نوشته برتولت برشت و کار مرتضی برزگرزادگان از تهران ساعت ۱۶، کتاب «نمایش در ایران» نوشته بهرام بیضایی با دراماتورژی و کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی از تهران ساعت ۱۷، نمایش «خانواده آقای هاشمی» به نویسندگی و کارگردانی علی عامل هاشمی از تهران ساعت ۱۸ و نمایش «ایوب خان» نوشته و کار امیر دژاکام از تهران ساعت ۱۹، بوسیله سامانه های تیوال و تلویزیون تئاتر ایران به شکل پخش آنلاین اجرا خواهند شد و به مدت ۲۴ ساعت از زمان اعلام شده، تماشای این نمایش ها برای علاقمندان بصورت رایگان امکان پذیر است.
همین طور در این روز، نمایش «آیین ترکه بازی» نوشته رضا رفیعی و کار پروانه شیبانی از یاسوج ساعت ۱۵: ۳۰ با مدت زمان ۲۰ دقیقه، شبیه خوانی «نبرد سرکش» به شبیه گردانی امیر سلیمانی مقدم از تهران ساعت ۱۶ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و نمایش «سیاتش» نوشته و کار محمود دهقان هراتی از کرج ساعت ۱۷: ۳۰ با مدت زمان ۴۰ دقیقه در پهنه فرهنگی هنری رودکی اجرا می شوند.
پنجمین روز از جشنواره، تماشاخانه سنگلج از ساعت۱۸: ۳۰ تا۲۰ میزبان نقالی «فرامرزنامه» کار داود معینی کیا از تهران، خیمه شب بازی «بارگاه سلیم خان» کار حسین ربیعی از تهران، موسیقی عاشیق کار جبار یوسفی از تهران و سیاه بازی «دردسر مبارک» کار حمید مرادی و هادی شیرمحمدی از تهران است.
بر این اساس نمایش «آیین ترکه بازی» نوشته رضا رفیعی و کار پروانه شیبانی ساعت ۱۱ در ایستگاه مترو تئاترشهر و ساعت ۱۶: ۳۰ در ایستگاه مترو جهاد اجرا خواهد شد.
اختتامیه بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی ۲۱ آذر ماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می گردد.

منبع:

1400/09/19
14:01:40
5.0 / 5
971
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳