آغاز همکاریهای مشترک ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی

آغاز همکاریهای مشترک ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی

به گزارش راستابلاگ سمپوزیوم بین المللی مجازی ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی با همکاری مشترک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و شورای تحقیق و توسعه کشاورزی و آبزیان و منابع طبیعی فیلیپین(DOST-PCAARRD) با هدف آغاز همکاریهای علمی مشترک بین ایران و فیلیپین درحال برگزاری است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سمپوزیوم بین المللی دو روزه ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی با هدف توسعه همکاریهای علمی دو کشور در این عرصه از بامداد پنچشنبه شروع شد.
سخنرانان ویژه مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم مجازی، دکتر مجتبی خیام نکویی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، دکتر صابر گلکاری، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، دکتر منظور حسین سومرو، رئیس بنیاد علم کشورهای اکو و تعدادی از مسئولان علمی فیلیپین همچون دکتر رینالدو وی. ابورا، مدیر اجرایی شورای تحقیق و توسعه کشاورزی، آبزیان و منابع طبیعی و دکتر فرمانتو تی. دلاپنا، دبیر دپارتمان علوم و فناوری (DOST) فیلیپین بودند.
طی دو روز برگزاری این سمپوزیوم، ۲۹ تن از محققان حوزه نانوفناوری کشاورزی از مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ ای ایران و فیلیپین تازه ترین دستاوردها و یافته های علمی در این عرصه را عرضه می کنند.
سمپوزیوم بین المللی مجازی ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی با همکاری مشترک پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و شورای تحقیق و توسعه کشاورزی، آبزیان و منابع طبیعی فیلیپین(DOST-PCAARRD) با هدف آغاز همکاریهای علمی مشترک بین ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی و ترسیم افق هایی جدید برای همکاریهای علمی، تحقیقاتی و ترویجی در حوزه هایی نظیر مطالعه و تبادل اطلاعات علمی و فناوری، تعامل مؤثر بین بخش های دولتی و خصوصی فعال در این عرصه، فراهم کردن بستری مناسب برای معرفی بنگاه های کوچک، متوسط(SMEs) و شرکتهای دانش بنیان فعال در این عرصه در ایران و فیلیپین درحال برگزاری است.
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و همینطور وزارت علوم و فناوری فیلیپین از حامیان این سمپوزیوم مشترک هستند.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، علاقمندان به شرکت در این سمپوزیوم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به تارنمای سمپوزیوم به نشانی http: //ipvsan.ir/ رجوع کنند.1400/08/28
14:09:20
5.0 / 5
485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳