مهدی آذرپندار:

امیدوار هستم تولید در انجمن سینمای جوان رونق بیشتری بگیرد

امیدوار هستم تولید در انجمن سینمای جوان رونق بیشتری بگیرد

به گزارش راستابلاگ مهدی آذرپندار در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد چگالی بودجه انجمن را به سمت تولید آثار هدایت نماییم.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، مراسم تودیع سیدصادق موسوی و معارفه مهدی آذرپندار بعنوان مدیرعامل جدید انجمن، با حضور یزدان عشیری مشاور رییس سازمان و مدیرکل روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری و معاونین و مدیران انجمن در محل ستاد مرکزی این مجموعه انجام شد.
در ابتدای این مراسم، موسوی با بیان خلاصه ای از تجربیات 5 ساله خود در کسوت مدیرعامل انجمن، به معرفی معاونین و مدیران حاضر در جلسه پرداخت و وظایف و عملکرد بخش های مختلف انجمن را تشریح نمود.
وی ابراز امیدواری کرد که انجمن در دوره مدیریت جدید توفیقات بیشتری حاصل کند و با تاکید بر توان و دانش مدیریت جدید و استفاده از سوابق و تجربیات مدیران، روزهای درخشان تری برای این نهاد دیرپا به ارمغان آورد.
در بازسازی انقلابی سینما گام برداریم
یزدان عشیری، مشاور رییس سازمان سینمایی نیز با ابراز خرسندی از حضور در انجمن اظهار داشت: آقای موسوی جزء مدیران موفق سازمان سینمایی بوده اند و انجمن سینمای جوانان که از گذشته خاستگاه بزرگانی در سینمای ایران بوده، در چندسال اخیر به اقتضای الزامات روز جامعه فرازهای مهم و جهش های خوبی داشته و ان شاء الله آقای آذرپندار با تاکید بر تجربیات همکاران، افق پیش روی انجمن را درخشان تر ترسیم کنند.
وی در معرفی مدیرعامل جدید انجمن عنوان کرد: خوشبختانه، آقای آذرپندار فیلمنامه نویس و نویسنده خوبی است و در زمینه های مختلف فرهنگی، حوزه سینمای حرفه ای و کوتاه، تجربه پرباری دارد. وی در تمام مدیوم هایی سینمایی و تلویزیونی از سریال تا فیلم کوتاه و فیلم بلند، تجربه نوشتن، نقد، مدیریت و سیاستگذاری دارد و خوشبختانه از این نظر می تواند سرپل ارتباطی خوبی برای سینمای کوتاه کشور به وجود بیاید.
عشیری افزود: سینمای کوتاه همیشه در محاق سینمای حرفه ای و سریال و محصولات بلند قرار داشته اما با توجه مزیت کارنامه آقای آذرپندار می شود خوشبین بود که برای سینمای کوتاه در سالهای پیش رو فضای جدید باز شود.
مشاور رییس سازمان سینمایی بیان کرد: انجمن سینمای جوانان ایران به مثابه وزارت آموزش و پرورش سینمای کشور است. هیچ کدام ازمؤسسات و مراکز سازمان سینمایی این مزیت، ظرفیت و گستردگی را ندارند و در برخی از توصیفات، انجمن سینمای جوانان ایران را از جهت ساختار آموزشی و پرورشی بی نظیرترین مرکز آموزش سینما در خاورمیانه و حتی جهان دانسته اند؛ ولی منابع محدود بوده و اهمیت کافی به آن داده نشده است. خوشبختانه آقای دکتر خزاعی حسایت و اهمیت ویژه ای برای بازسازی انقلابی سینما و تحول در معماری سینمای کشور که در بیانیه گام دوم انقلاب هم ضروری شناخته شده، قائلند. این نیاز اجتناب ناپذیر حوزه سینماست و من باتوجه به شناختی که از سینمای کوتاه و حرفه ای دارم، معتقدم تنها خاستگاهی که می تواند این تغییر و تحول را رقم بزند، حوزه سینمای جوان است.
وی اضافه کرد: سنگ بنای سینمای ایران چهار دهه قبل گذاشته شده و در شروع سده جدید، نیاز هست که با جوان سازی که بستر آن در سینمای جوان می تواند شکل بگیرد و با بهره گیری از ظرفیت ها و نیروهایی که در مناطق و استانهای کشور موجود هستند، در جهت تغییر ریل و ترسیم افق های پیش رو در بازسازی انقلابی سینما گام برداریم.
عشیری در آخر اظهار داشت: امیدوار هستم با تاکید بر تجربه و میراثی که در انجمن شکل گرفته و زحمات و خدمات و دستاوردهای گذشته، فضای جدیدی ترسیم شود.
انجمن سینمای جوانان گرانی گاه سازمان سینمایی است
در ادامه جلسه، مهدی آذرپندار با اشاره ای به سوابق خود اظهار داشت: من از حوزه تولید آمده ام و متوجه مشکلات و چالش های فراوان آن هستم به ویژه در سالهای اخیر که تولید بیشتر شده و بخش های مختلف خصوصی نیز وارد این عرصه شده اند.
وی اضافه کرد: اعتقاد دارم برای یک مدیر آنچه برجای می ماند تولیدات نیست. تولیدات منتسب به سازنده هاست اما در زمینه نیروی انسانی، توفیق نیروهای مجموعه و فیلم سازان برای یک مدیر باارزش و لذت بخش است و دستاورد مهمی برای او شمرده می شود. بدین جهت انجمن سینمای جوانان به سبب سروکار داشتن با نیروی انسانی، جای بسیار مهمی است و گرانی گاه سازمان سینمایی بشمار می رود.
مدیرعامل انجمن اشاره کرد: اساس کار و رویکرد اصلی در دوره جدید، توجه به تولید است و تلاش خواهیم کرد چگالی بودجه را به سمت تولید ببریم اما این به مفهوم غفلت از سایر حوزه ها مثل آموزش و دفاتر و استانها و... نیست و ان شاءالله این ظرفیت ها در خدمت تولید قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: البته آقای موسوی در این جهت تلاش زیادی کرده اند و می دانم که با مشکلات عدیده اداری و مالی مواجه بودند که این مسئله در خیلی از سازمان های دیگر هم وجود دارد؛ با این وجود ایشان دستاوردهای بزرگی در این عرصه داشتند.
مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: چیزی که برای من مهم و تحسین برانگیز بود، شفافیت مالی مجموعه است؛ واضح است که بودجه انجمن به چه صورت هزینه شده که این جهت به آقای موسوی و همکاران ایشان تبریک عرض می کنم.
آذرپندار در آخر ابراز امیدواری کرد که تولید در انجمن رونق بیشتری بگیرد و انجمن سینمای جوانان ایران با حمایت و کمک نهادهای بالادستی، همچون روزهای اوج با تولیداتش شناخته شود.
منبع:

1400/08/18
12:31:19
5.0 / 5
506
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سایت , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵