جذب سرمایه برای صاحبان ایده و ارائه خدمات شتابدهی در دو رویداد صندوق نوآوری

جذب سرمایه برای صاحبان ایده و ارائه خدمات شتابدهی در دو رویداد صندوق نوآوری

به گزارش راستابلاگ مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: رویدادهای «دوشنبه های استارت آپی» و «پیوند» که بصورت همزمان در رویداد «استان آپ» برگزار می شود، به دنبال جذب سرمایه برای صاحبان ایده و ارائه خدمات شتابدهی به استارت آپ ها است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی بغدادی در نشست خبری رویداد «استان آپ» ویژه سمنان، به معرفی صندوق نوآوری پرداخت و اظهار داشت: صندوق نوآوری بواسطه قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان مصوب سال ۸۹ و ماده ۵ این قانون بمنظور کمک به تجاری سازی فناوری ها و تامین مالی اکوسیستم نوآوری کشور تاسیس شده است.
وی افزود: خدمات صندوق تا دو سال قبل معطوف به شرکت های دانش بنیان بود، اما متوجه شدیم اکوسیستم نوآوری لزوما برای دانش بنیان ها نیست، بلکه استارت آپ ها را نیز شامل می شود؛ پس بر خود واجب دانستیم خدمات صندوق را گسترش دهیم و به سایر کسب و کارهای فناور کشور نیز کمک نماییم.

مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه ما در صندوق از سال ۹۹ به جذب سرمایه برای استارت آپ ها پرداختیم، اظهار نمود: از اوایل سال قبل رویداد «دوشنبه های استارت آپی» و «پیوند» را در محل صندوق نوآوری برگزار کردیم که در رویداد «دوشنبه های استارت آپی» تا حالا طی ۳۳ رویداد برگزار شده و در این رویدادها میزبان ۲۳۰ استارت آپ با جذب سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی برای این تیم ها بودیم.

بغدادی اشاره کرد: رویداد «دوشنبه های استارت آپی» فقط رویداد نیست، بلکه یک پروسه است.

وی با اشاره به رویداد «استان آپ»، اضافه کرد: با توجه به این که ۴۰ درصد تیم های حاضر در رویداد «دوشنبه های استارت آپی» از خارج از تهران بودند، تصمیم به برگزاری این رویداد در همه استانهای کشور با نام «استان آپ» گرفتیم که سومین رویداد آن در سمنان برگزار می شود و بیش از این نیز در استان کرمان برگزار شده است و در ۱۲ آبان نیز در قزوین انجام می شود. در استان آپ کرمان از حدود ۵۰ تیم، ۱۳ تیم طرح خودرا ارائه کردند و ۶ تیم موفق به جذب سرمایه در همان روز رویداد شدند.

مدیر توسعه اکوسیستم نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: رویداد «استان آپ» می تواند ارتباط خوبی میان صنایع بزرگ استان و کسب و کارهای نوپا برقرار کند، چونکه ما به دنبال این هستیم که استارت آپ ها و کسب وکارها را به شرکت های بزرگ متصل نماییم و اگر نیازهای فناورانه صنایع بزرگ استان را شناسایی نماییم، در روز برگزاری استان آپ احتمال جذب سرمایه بیشتر وجود دارد.

بغدادی به رویداد «پیوند» نیز اشاره نمود و اظهار داشت: استارت آپ ها، صاحبان ایده، هسته های فناور و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ ا از ایده های خوبی برخوردار می باشند، اما این آگاهی را ندارند که چه مسیری را برای تبدیل ایده خود به محصول باید طی کنند، پس این افراد می توانند در سلسله رویدادهای «پیوند» صندوق نوآوری حضور پیدا کنند و ایده های خودرا که قابلیت تجاری سازی دارند، به شتابدهنده ها عرضه کنند و صندوق نوآوری نیز برای جذب سرمایه بوسیله هم سرمایه گذاری، در کنار شتابدهنده ها برای پشتیبانی از ایده ها قرار می گیرد. تا حالا هفت رویداد «پیوند» از طرف صندوق نوآوری برگزار شده است.
برخورداری استان سمنان از ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور

در ادامه حمیده عجم زمانی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منابع خوبی را در اختیار شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان قرار داده اند و تا حالا نیز از ۴۰ میلیارد تومان سرمایه در استان برای شرکت های دانش بنیان برخوردار بودیم.

وی ادامه داد: بحث سرمایه گذاری در استان سمنان از ظرفیت و پتانسل بالایی برخوردارست و از اصحاب رسانه تقاضا داریم که این مسئله را به شکل گسترده تری اطلاع رسانی کنند که تا بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده نمائیم.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان با اشاره به این که این صندوق در سال ۹۱ تاسیس شده است، اظهار داشت: ما از سال ۹۳ با صندوق نوآوری همکاری داریم و تا سال قبل بعنوان عامل استانهای سمنان، گلستان، مازندران و گیلان مشغول به فعالیت بودیم، چونکه تا سال قبل این استانها از صندوق پژوهش و فناوری برخوردار نبودند.

عجم زمانی اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری استان سمنان همیشه در رویدادهای «دوشنبه های استارت آپی» صندوق نوآوری حضور داشته است.
۲۰۰ شرکت دانش بنیان سمنان در زمینه IT فعالیت می کنند

دکتر محسن نظری، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان نیز اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان حاضر در پارک علم و فناوری استان سمنان در زمینه های مختلف IT، تولید محتوای دیجیتال، بلاک چین و... فعالیت می نمایند.

وی به برنامه های اصلی رویداد «استان آپ» سمنان اشاره نمود و اضافه کرد: شناسایی استارت آپ ها و طرح های سرمایه پذیر استان، ارتباط بهتر و موثرتر با فعالان زیست بوم استارت آپی، شناسایی نیازهای فناورانه استان با کمک صنایع و شناسایی استارت آپ های سرمایه پذیر در استان سمنان از اهداف این رویداد است که انتظار داریم برای جذب صنایع و سرمایه گذاران جهت حضور در این رویداد، اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.

رییس پارک علم و فناوری استان سمنان اشاره کرد: دوره های آموزشی و توانمندسازی برای تیم ها و استارت آپ های استان نیز در این رویداد برگزار می گردد.

به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، وی از حضور همه دانشگاه های استان، صندوق پژوهش و فناوری، شرکت شهرک های صنعتی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات و استانداری با محوریت پارک علم و فناوری استان سمنان و صندوق نوآوری و شکوفایی در این رویداد آگاهی داد.
منبع:

1400/08/06
12:42:15
5.0 / 5
1138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان راستابلاگ