تدوین نظام نامه HSEجهاد دانشگاهی

تدوین نظام نامه HSEجهاد دانشگاهی

راستابلاگ: سرپرست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی از تدوین نظام نامه بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) جهاد دانشگاهی با همکاری متخصصان و اساتید مجرب کشور آگاهی داد.به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، حمید حمزه زاده، سرپرست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اعلان اینکه پروژه تدوین نظام نامه "بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)" جهاد دانشگاهی کشور از جانب دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی به این واحد واگذار شده است، تاکید کرد: تمام تلاش و ظرفیت های موجود را بسیج می نماییم تا سندی جامع و شایسته تدوین نماییم و در این راه از حضور فعال اساتید و مدیران گروه های آموزشی و پژوهشی مرتبط در دانشگاه‌ لوم پزشکی شهید بهشتی در کارگروه تخصصی بهره مند خواهیم بود.

وی در ادامه به کارهای شاخص صورت گرفته در مرکز HSE این واحد جهاد دانشگاهی به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: با حضور جوانان و نخبگان علمی این حوزه در جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در آینده خبرهای مهمی از کارهای شاخص این واحد در زمینه مذکور در سطح ملی، منتشر خواهد شد.

داوود پیرانی، مسئول مرکز HSE جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی نیز هدف نهایی در نظام مدیریت HSE را صیانت از کارکنان و عموم جامعه، حفاظت از محیط زیست و پاسداری از دارایی ها و اعتبار سازمان عنوان نمود و اضافه کرد: ما خودرا در قبال سلامت نیروی انسانی این نهاد مقدس و مولود انقلاب مسئول می دانیم و امیدواریم در فازهای بعدی این پروژه، شاهد استقرار و عملیاتی شدن سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در کلیه واحد های تابعه جهاد دانشگاهی در کشور باشیم.

ایجاد محیط های کاری ایمن، امن و سالم، کاهش آلاینده های زیست محیطی، کنترل مواجهه کارکنان با عوامل زیان آور شغلی، اجرای کارآمد و اثربخش مطالعات شناسایی خطرات، ارزیابی ریسک ها و مدیریت آنها، تبیین مسئولیت ها و اختیارات اجرائی و متعادل سازی منابع، شامل شامل نیروی انسانی، تجهیزات و کارهای علمی، از اهداف عمده پیاده سازی نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) در جهاد دانشگاهی است.

پروژه ارزیابی HSE مشاغل خانگی

سرپرست جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی همین طور از اجرای پروژه ارزیابی HSE مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی آگاهی داد. حمزه زاده با ابراز خرسندی از همکاری با جهاددانشگاهی علامه طباطبایی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی مجموعه ای چالاک و با ظرفیت، برای توسعه همکاریهای بین و هم افزایی واحدها در امتداد رفع نیازهای آموزشی و پژوهشی است. این پروژه یک نوآوری در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی است و الگوی اجراشده در این پروژه، یک افتخار برای مجموعه جهاد دانشگاهی خواهد بود.

مسئول مرکز بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با بیان اهمیت توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد: برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت این مشاغل و ضرورت پرداختن مسائل ایمنی و سلامت در مشاغل خانگی بسیار مهمست.

پیرانی با اعلان اینکه یکی از عناصر مهم سیستم های مدیریت ایمنی، شناسایی خطرات، ارزیابی ریسک و در نهایت کنترل آنها است؛ افزود: ارزیابی ریسک، یک روش منطقی جهت بررسی خطا است که به شناسایی خطرات و نتایج آن بر روی سیستم می پردازد و به تعیین اندازه کمی و کیفی خطر و پیامد آن اشاره می کند که در این پروژه با تکنیک های استاندارد این ارزیابی صورت گرفت و پیشنهادهای لازم و راهکارهای اجرائی برای ارتقای کمی و کیفی مشاغل و سلامت نیروی انسانی در این فضای کسب ارائه شد.

مسئول مرکز بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اعلام آمادگی این واحد در انجام ارزیابی HSE طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از همکاری واحد جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی تشکر و قدردانی کرد و توسعه این همکاری ها را در جهاد دانشگاهی امری فرخنده دانست.منبع:

1400/06/18
10:41:47
5.0 / 5
977
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴