واکنش نماینده ولی فقیه به تصمیم ستاد اربعین

واکنش نماینده ولی فقیه به تصمیم ستاد اربعین

راستابلاگ: نماینده ولی فقیه در امور حج نسبت به سهمیه بندی محدود و انتخاب موکب داران برای اعزام به اربعین مطابق تصمیم ستاد مرکزی اربعین واکنش نشان داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت امروز (دوشنبه ۱۵ شهریورماه) تشکیل شد، آخرین خبرها و تحولات درباب اعزام به مراسم اربعین را بررسی کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بعد از گزارش رئیس سازمان حج و زیارت درباره مصوبات امروز ستاد مرکزی اربعین اظهار نمود: باتوجه به محدودیت، بهتر بود برای قدردانی، به زوار خاصی چون مدافعان حرم و سلامت که علاقمند هستند در این مراسم حضور یابند، سهمیه ای اختصاص می یافت و به قید قرعه کسانی به این سفر راه می یافتند.
او اظهار داشت: اعزام موکب داران و اعضای کمیته های اربعین بعنوان خادمان زوار حسینی در کنار زوار مشتاق معنا پیدا می کند و در توزیع سهمیه‌ی محدودی که از طرف عراق اختصاص یافته است، هرچند همه به صورتی زائر و دلباخته زیارت و خدمت به زوار هستند، خوب بود این نکته رعایت می شد.
بعد از آن که دولت عراق با ورود ۳۰هزار زائر ایرانی و ۱۰هزار زائر از کشورهای عربی و دیگر کشورها جهت شرکت در مراسم اربعین امسال موافقت نمود، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، بعد از برگزاری جلسه ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: این ۳۰ هزار نفر را در قالب موکب داران و کمیته هایی که وظیفه ای داخل عراق دارند، ساماندهی خواهیم کرد؛ چونکه این عدد در کل کشور قابل توزیع نیست. هر چند امسال تصمیم بر این بود که فقط ۱۰۰ هزار نفر از خدام شرکت نمایند و الان باید از آن ۱۰۰ هزار نفر ۳۰ هزار نفر را اعزام نماییم.
عراق برای ورود زوار اربعین فقط مرزهای هوایی را باز گذاشته که معاون وزیر کشور خطاب به مردم اشاره کرد: تمام مرزهای زمینی بسته است و هیچ خدماتی در مرزهای زمینی داده نمی گردد. دولت عراق به هیچ وجه با تردد زمینی موافقت نکرده است. چنان چه هموطنان ما به هر نحوی وارد کشور عراق شوند، عراق مجازات خودش را دارد.
سازمان حج و زیارت که از روز گذشته فراخوان پیش ثبت نام اربعین را داده بود، امروز این پیش ثبت نام را متوقف کرد.
منبع:

1400/06/15
21:31:11
5.0 / 5
725
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵