فریب خوردن سیستم كاملا خودران تسلا توسط كره ماه!

فریب خوردن سیستم كاملا خودران تسلا توسط كره ماه!

سیستم کاملا خودران خودرو های ˮتسلاˮ در کمال تعجب، ماه را با چراغ زرد راهنمایی اشتباه گرفت.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "تسلا" اخیرا اعلام نموده است که هر کاربر راننده خودرو های تسلا می تواند با پرداخت ماهانه ۹۹ تا ۱۹۹ دلار، اشتراک سیستم کاملا خودران(Full Self-Driving) خود مشهور به "اتوپایلت" را دریافت کند، اما به نظر می آید این سیستم جدید همچنان دارای معایب و نقصها جزئی است که البته می توانند خطرناک باشند.
اخیرا یک راننده خودروی تسلا در شبکه اجتماعی توییتر پرده از یک مشکل کوچک و جالب در کار با این سیستم برداشت. در این اتفاق به نظر می آید که این سیستم، ماه کامل را با نور زرد چراغ راهنمایی اشتباه گرفته است و سرعت خودرو را به علت همین اشتباه کاهش داده است.
البته لازم به ذکر است که این اشتباه ناشی از ماه کامل و بسیار بزرگ زرد رنگ رخ داده است که کم اتفاق می افتد.
این کاربر به نام "جردن نلسون" در توییتر نوشت: سلام "ایلان ماسک"، امکان دارد از تیم خود بخواهی تا به فریب خوردن سیستم اتوپایلت نگاهی بیاندازد. خودروی من فکر کرد که ماه یک چراغ زرد راهنمایی است و می خواست سرعت خویش را بکاهد.
شرکت "تسلا" از زمان معرفی سیستم کاملا خودران خود، با مشکلات جزئی روبرو شده است و این چیزی است که در هنگام آزمایش یک تکنولوژی جدید انتظار می رود و مهندسان تمام تلاش خویش را می کنند تا همه مشکلات را پیش از عرضه عمومی شناسایی و برطرف کنند، اما شاید این کار غیر ممکن باشد.
نیمه پر لیوان این است که این شرکت تمام تلاش خویش را برای رفع مشکلات پیش آمده برای کاربران به کار می گیرد و از آنها عبور نمی کند.
اغلب گفته می شود که "ایلان ماسک" در مورد خصوصیت های این سیستم جدید اغراق می کند. با این وجود در این مورد به نظر می آید که یک اشتباه کوچک رخ داده که برای چنین سیستمی که درحال توسعه است، طبیعی است. اما با این وجود باید اصلاح گردد.
به صورت کلی چراغ های راهنمایی امکان دارد برای این سیستم ها گیج کننده باشند و شاید یک ماه کامل حتی برای یک لحظه توسط انسان هم با یک چراغ زرد رنگ اشتباه گرفته شود. ازاین رو نباید زیاد سخت گرفت و منتظر ماند تا مهندسان تسلا این مشکل را رفع کنند.
منبع:

1400/05/04
21:06:27
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲