تحریك سلول های عصبی با دستگاه ایران ساخت

تحریك سلول های عصبی با دستگاه ایران ساخت

پایانه ۱۶کاناله تمام مجتمع تحریک سلول های عصبی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران ساخت شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، محمد مهدی احمدی، مجری این طرح با بیان اینکه دستگاه تحریک عصبی ۱۶ کاناله تمام مجتمع ایران ساخت، می تواند نیازهای پژوهشگران و فناوران را به نمونه وارداتی تأمین و پژوهش های این حوزه را گسترش دهد، اضافه کرد: این مدار تحریک کننده سیستم عصبی، نسبت به مدارهای مشابه عرضه شده توسط محققان خارج از کشور از بازدهی و کارایی بیشتری برخوردار می باشد.
وی ضمن اشاره به اینکه ایده های استفاده شده در این پایانه تحریک، اخیرا در اداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است، اظهار داشت: پروژه تحریک ۱۶ کاناله تمام مجتمع ایران ساخت، یکی از طرح های در رابطه با طرح ایمپلنت مغزی است که توسط ستاد توسعه علوم شناختی از سال ۹۵ شروع شده و مورد حمایت قرار گرفته است.
پایانه تحریک عصبی ایران ساخت، در مدارهای تحریک کننده عصبی همچون پروتز حلزون شنوایی، پروتز بینایی، دستگاه تحریک عمقی مغز و دستگاه تحریک الکتریکی نخاعی هم دارای کاربردهای فراوانی است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، احمدی با بیان اینکه از مهم ترین چالش ها در ایمپلنت های تحریکی، طراحی و ساخت یک مدار تحریک کننده بافت عصبی بدون وارد آوردن صدمه ای به آن و برای مدت طولانی است، اضافه کرد: برای ایجاد یک تحریک الکتریکی ایمن، یک شرط لازم آن است که میزان بار الکتریکی که در فاز کاتدی تحریک به بافت عصبی تزریق می شود، به صورت کامل در فاز آندی از بافت عصبی جمع آوری شود که این مسئله در این کار به خوبی در نظر گرفته شده است.
منبع:

1400/04/23
19:31:17
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱