تنهایی با محیط زیست در تلویزیون

تنهایی با محیط زیست در تلویزیون

راستابلاگ: مستند «تنهایی» با موضوع محیط زیست و مطالبی چون ریزگرد، آب و خشکسالی، تالاب های شادگان و هورالعظیم، شکارچی، محیط بان، جنگلبان، جنگل نشین، آلودگی هوا و... به روی آنتن می رود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی روابط برنامه، پخش مجموعه «تنهایی» به تهیه کنندگی سعید نبی و کارگردانی سعید نبی و مریم خدیوی با موضوعات محیط زیستی – اجتماعی از جمعه (۱۸ تیرماه) ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک سیما شروع می شود.
تولید این مجموعه قصه محور مستند ۱۴ قسمتی از سال ۱۳۹۵ شروع شده و تا ۱۴۰۰ به طول انجامید.
فیلمبرداری این مجموعه در پنج استان خوزستان، گلستان، مازندران، گیلان و تهران در چهار فصل صورت گرفته است. ریزگرد، آب و خشکسالی، تالاب های شادگان و هورالعظیم، شکارچی، محیط بان، جنگلبان، جنگل نشین، آلودگی هوا و... از موضوعات این مجموعه مستند هستند. فیلمنامه هر قسمت این مجموعه بصورت مستقل تهیه شده است.
محمودیارمحمدلو، بابک بهداد، احمد وفایی، آرش زاهدی اصل و عارش کردسالی تدوینگران این مجموعه هستند که رضا تیموری، رضا عبیات، مهران فردپور و مسعود مسجدی فیلمبرداری این مجموعه را بر عهده داشته اند.
صدابرداران این مجموعه حسن شبانکاره و حبیب محمدی هستند و بهروز شهامت طراحی صدای این مستند را انجام داده است. بهرام کیابی و اصغر عبدلی بعنوان اکولوژیست و مشاوران علمی مجموعه بوده اند که در هر قسمت به فراخور موضوع کارشناس علمی در رابطه با مجموعه همکاری داشته است.
قصه قسمت اول مجموعه مستند «تنهایی» با حضور استاد حسین پور از معلمان باسابقه بالای ۲۳ سال آموزش و پرورش که امروزه بعنوان راهبر در شهرستان تالش با موتور شخصی خود از مناطق سخت و صعب العبور جنگلی در زمستان و پاییز و بهار عبور می کند، تلاش می کند سطح آموزش را در مناطق دور دست عشایری با شهری همسان کند. وی در حین بازرسی از مدارس جنگل نشین تالش متوجه می شود که دانش آموزان یک منطقه مشکلات تحصیلی بسیاری دارند و در این مدارس هیچ خبری از آموزش زندگی جنگل نشینی و رفتارهای درست برخورد با طبیعت نیست. او تصمیم می گیرد تا وقت بیشتری را برای این مدرسه با رفت و آمد صرف کند و مدیر و معلم و دانش آموزان آن مدرسه را مجاب کند تا نسبت به زندگی جنگل نشینی و فرهنگ برخورد با جنگل دانش خودرا بیافزایند. یاد بگیرند چگونه با درختان و رودخانه در جنگل رفتار کنند و مدل های اشتغال پایدار در جنگل و برمبنای اقلیم را از همان کودکی آموزش بگیرند. در این بین او متوجه می شود که در مدرسه ای دیگر برای دانش آموزشی مشکلاتی به وجود آمده که او را مجبور به ترک تحصیل می کند. چونکه خانواده که بصورت سنتی در جنگل زندگی می کند و دامدار است درآمد بالایی ندارد و فرزند این خانواده هم مجبور است برای گذران زندگی به خانواده کمک نماید و این مساله سبب شده تا از تحصیل دور بماند. معلم کمک می نماید تا با حل مشکلات این فرزند و خانواده دانش آموز به تحصیلش ادامه دهد تا این که...
این مستند به سبب جنس موضوع های پرداختی مدت زمان ۵ سال در سکوت خبری به سرانجام رسیده است.
در ادامه تیرز این مجموعه مستند را مشاهده می کنید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/16
13:25:41
5.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴