اعمال محدودیت در انجام پژوهش های دانشگاه تربیت مدرس

اعمال محدودیت در انجام پژوهش های دانشگاه تربیت مدرس

راستابلاگ: دانشگاه تربیت مدرس شرایط جدید انجام کارهای پژوهشی در آزمایشگاه های این دانشگاه را اعلام نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، باتوجه به شرایط کرونائی تهران و قرار گرفتن پایتخت در وضعیت قرمز، فعالیت پژوهشی دانشجویان دانشگاه‌ ربیت مدرس تا اطلاع ثانوی ساماندهی می شود.
بر این اساس، فعالیت پژوهشی دانشجویان در آزمایشگاه ها و کارگاه های پردیس مرکزی و دانشکده کشاورزی در وضعیت درخلال سطح ۳ و سطح ۴ تحت شرایطی خاص مدیریت می شود که به شرح زیر است:
بدین ترتیب، مجوز فعالیت پژوهشی و حضور در آزمایشگاه فقط برای دانشجویان بومی و دانشجویانی صادر می شود که هم اکنون در خوابگاه های زیر نظر دانشگاه ساکن هستند.
دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرده که صدور مجوز فعالیت در آزمایشگاه، توسط کمیته ایمنی دانشکده ها به تعداد محدود و الزاما برای موارد ویژه و ضروری با ظرفیت حداکثر ۵۰ درصد افراد مشمول سطح ۳ انجام می شود و صدور مجوز فعالیت نیز مشروط به نظارت و هدایت استاد راهنما و کمیته ایمنی دانشکده امکان پذیر است.
بنا بر هشدار این دانشگاه، بمنظور حفظ سلامت دانشجویان، کمیته ایمنی دانشکده ها نظارت کاملا سخت گیرانه بر فعالیت افراد در آزمایشگاه ها اعمال می کند و اگر در بازدیدهای سرزده، هرگونه عدم رعایت پروتکل ها مشاهده شود، مجوزها بلافاصله لغو خواهد شد.
گفته شده، باتوجه به شرایط موجود، دانشگاه تربیت مدرس برای دانشجویانی که با اعمال محدودیت ها از کارهای پژوهشی میدانی و آزمایشگاهی محروم می شوند، بصورت متناسب افزایش مهلت تحصیل بدون احتساب در سنوات آموزشی و خوابگاهی و سایر موارد مرتبط، لحاظ می کند.
سطح ۳ اعمال بیشترین محدودیت ها (اعلام وضعیت هشدار قرمز از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا) شامل پژوهش های آزمایشگاهی است که در صورت توقف، هزینه هنگفت مالی ایجاد می کند، پژوهش های آزمایشگاهی که در مراحل انتهایی هستند و طی چند هفته خاتمه می یابند، پژوهش های درحال انجام بر موجودات زنده و سلول تا مرحله نخست ای که قابلیت توقف داشته باشد و در موارد پژوهشی آزمایشگاهی که تعهد انجام خدمات حیاتی دانشگاه به سایر ارگان ها (در قالب قرارداد دفتر پژوهش های کاربردی و یا مراکز پژوهشی) مطرح باشد.
سطح ۴ محدودیت کامل نیز (اعلام وضعیت هشدار قرمز از طرف ستاد) شامل توقف کلیه فعالیت ها در سطح دانشگاه، ورود به آزمایشگاه بسیار محدود بمنظور رسیدگی به موجودات زنده و تعمیر و نگهداری تانک های ازت و فریزرها است.
دانشگاه تربیت مدرس بتازگی نیز اعلام نمود بود که باتوجه به شرایط قرمز تهران، کلیه کارهای اعضای هیأت علمی این دانشگاه شامل آموزشی، پژوهشی، حضور در جلسات گروه، جلسات دفاع از پروپوزال، پایان نامه و رساله، راهنمایی و مشاوره دانشجویان همچنان بصورت مجازی خواهد بود.
این دانشگاه در این رابطه تاکید کرده است که بدیهی است در صورت ضرورت و بنا به تشخیص عضو هیأت علمی، مدیر گروه و یا هیأت رییسه دانشکده، حضور افراد در محل کار برای کوتاه مدت و با رعایت دقیق پروتکل ها بلامانع است.
علاوه بر آن، بمنظور پشتیبانی از کارهای آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی دانشگاه، پرسنل واحدهای فناوری اطلاعات، پشتیبانی آموزش مجازی در معاونت آموزشی، مدیریت مالی و اداری این دانشگاه می بایست بصورت ۷۰ درصد حضوری و ۳۰ درصد دورکاری به فعالیت خود ادامه دهند.

منبع:

1400/04/15
13:45:49
5.0 / 5
1126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵