دفترچه سؤالات كنكور دو گروه آزمایشی منتشر گردید

دفترچه سؤالات كنكور دو گروه آزمایشی منتشر گردید

راستابلاگ: در پی انتشار دفترچه سؤالات آزمون سراسری سال 1400 برای گروه آزمایشی هنر بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه های آزمون سراسری سال 1400 برای دو گروه آزمایشی علوم انسانی و ریاضی و فنی نیز امروز پنج شنبه 10 تیر ماه منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، بمنظور دسترسی هرچه سریع تر به سؤالات گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی می توانند بعد از آزمون سؤالات را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور ببینند.
کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی بامداد امروز پنجشنبه ۱۰ تیرماه در ۳۵۲۲ حوزه امتحانی بیش از ۴۱۴ شهرستان و ۱۱ کشور خارجی انجام شد.
کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی نیز بامداد روز فردا جمعه ۱۱ تیرماه و کنکور گروه آزمایشی زبان های خارجی در بامداد روز شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می گردد.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات داوطلبان بعنوان معتبرترین منبع ستاندن داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد. براین اساس داوطلبان نسبت به تکمیل پرسشنامه نظرسنجی اقدام نمایند.
برمبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ ظرفیت های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ حدودا مطابق سال قبل خواهد بود. به نحوی که سال ۹۹ حدود یک میلیون نفر در کلیه دانشگاه‌ ا و مؤسسات آموزش عالی پذیرش شدند و امسال نیز همین حدود و بیش از یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرش می شوند که جزییات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های خارج از کشور روز ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
نتایج اولیه آزمون سراسری بصورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه بوسیله سایت این سازمان منتشر می شود. لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
منبع:

1400/04/10
22:53:11
5.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳