فردا، توسط رییس جمهور

بزرگترین برج فناوری كشور در كرمانشاه افتتاح می شود

بزرگترین برج فناوری كشور در كرمانشاه افتتاح می شود

راستابلاگ: کرمانشاه بزرگترین برج فناوری کشور، فردا(هفتم تیر) به طور ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور در کرمانشاه افتتاح می شود.


دکتر سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شروع ساخت این پروژه از سال 1389، اظهار داشت: این برج در 16 طبقه راه اندازی شده و با مساحت 20 هزار متر مربع بزرگترین برج فناوری کشور شناخته می شود.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از این برج، فضاهای در اختیار واحدهای فناور و دانش بنیان استان بیش از 300 درصد افزایش می یابد.
آزادی اشاره کرد: هم اکنون فضای استقرار 110 واحد فناور و دانش بنیان در محل برج فراهم گشته است.
وی تصریح کرد: در کنار موسسات و واحدهای فناور و دانش بنیان، مراکز نوآوری، شتاب دهنده ها، واحدهای آرندی صنایع بزرگ، کارگزاری های فناوری وموسسات و واحدهایی که در مرحله پیش رشد و رشد قرار دارند نیز در این برج مستقر خواهند شد.
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به اهمیت راه اندازی این برج در تقویت اکوسیستم فناوری استان، اظهار داشت: یکی از ضروریات در بحث تقویت این اکوسیستم ایجاد فضای کار برای فعالیت واحدهای فناور و دانش بنیان است و با شروع به کار این برج عملا فضای در اختیار این واحدها 300 درصد افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: از طرفی تجمیع اجزای اکوسیستم فناوری در یک محل، سبب هم افزایی عملکرد آنها شده که از با اهمیت ترین دستاورهای راه اندازی این برج شمرده می شود.
آزادی از پیگیری برای ساخت برج دوقلوی فناوری استان هم آگاهی داد و اضافه کرد: این پروژه از ابتدا به طور برج های دوقلوی فناوری بوده که با ساخت برج اول و افتتاح آن، امیدواریم به زودی ساخت برج دوم هم شروع شود.
وی اضافه کرد: تلاش می نماییم بتوانیم امسال کلنگ ساخت برج دوم فناوری را هم زمین بزنیم.
برج فناوری کرمانشاه توسط جهاددانشگاهی و با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری کرمانشاه راه اندازی شده است.
منبع:

1400/04/06
20:22:33
5.0 / 5
1038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲