تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی

تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی

یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید فوم های فلزی برای جوان سازی قطعات پالایشگاهی و نیروگاهی شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، کیانوش عسگری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در مورد محصولات این شرکت اظهار داشت: کارهای شرکت ما به دو بخش عمده ارائه خدمات مهندسی در قالب یک کلینیک صنعتی برای رفع مشکلات صنایع با تخصص ها و کارگروه های مختلف و ارائه خدمات تولید یک محصول تقسیم می شود.

وی ادامه داد: ما باتوجه به تجربه ای که طی سالهای قبل در صنعت داشتیم، متوجه شدیم که ایجاد کلینیک صنعتی و کارگروه های تخصصی در این کلینیک می تواند به رفع مشکلات صنایع مختلف کمک کند؛ چونکه مخاطبان ما صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها، صنایع استخراجی، ماشین سازی، ریخته گری و هر صنعتی است که به صورتی با مهندسی مواد ارتباط داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه پس از سال ها تجربه موفق به تولید فوم های فلزی شدیم، اظهار داشت: این فوم ها در رده بندی جهانی، جزو مواد پیشرفته و های تک تلقی می شود و تحقیق و توسعه این مواد در مرز دانش است. معدود کشورهایی در دنیا وجود دارند که موفق به تولید این محصول شده اند و خوشبختانه ایران توانسته به تولید این محصول با کاربردهای گسترده تری نائل شود. این فوم ها را که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تولید کردیم، توانستیم طرح صنعتی آنرا هم اجرا نماییم.

وی با اشاره به خاصیت های فوم های فلزی اظهار نمود: این فوم ها، موادی سبک با قابلیت بالایی هستند که دلیل گرانی آن در دنیا، های تک بودن این مواد است و امیدواریم وارد حوزه صادرات این محصول شویم.

عسگری در مورد گردآوری توانمندی ها و تخصص های صنایع، بیان کرد: گردآوری شبکه ای از توانمندی ها و تخصص های صنایع، هم افزایی را به دنبال دارد که این مهم می تواند مشکلات را با ارزش افزوده و راندمان زیادی رفع کند، بطوریکه مشکلات بصورت نهادینه رفع گردد، نه مقطعی. بدین سبب در تلاش هستیم تا شبکه ای از تخصص های شرکت های مختلف را جمع آوری و توانمندی های آنها را شناسایی نماییم.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، ایشان سپس با اعلان اینکه تحریم ها جلوی تولیدات ما را نگرفت، بیان کرد: در این شرایط توانستیم قطعاتی که عمرشان محدود بود، تا ۹۰ درصد بازیافت نماییم و باردیگر به چرخه صنعت برگردانیم. برای مثال برخی قطعات در صنعت پالایشگاهی و نیروگاهی که از خارج از کشور تامین می شد، احیا شد؛ چونکه این قطعات، های تک است.1400/04/02
19:15:25
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: تخصصی , خدمات , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵