وعده رونق فعالیتهای سینمایی استان ها

وعده رونق فعالیتهای سینمایی استان ها

به گزارش راستابلاگ ماتریس تفاهمنامه پشتیبانی از فعالیتهای سینمایی استان ها در سال ۱۴۰۰ در ۳۶ عنوان فعالیت به شرح جدول پیوست و بر حسب اعتبارات ملی (سازمان سینمایی) منتشر گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی درباره ماتریس تفاهمنامه استانی و اختصاص صد در صدی اعتبار فعالیتهای سینمایی مبحث تفاهمنامه های استانی سال ۱۴۰۰، ضمن اشاره به سیاست «ایران، تهران نیست» بیان نمود: با اجرای برنامه سال ۱۴۰۰ سازمان سینمایی که با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها اجرا خواهد شد، شاهد اجرای ۳۶ عنوان فعالیت سینمایی در استان ها خواهیم بود و برپایه این برنامه حضور سازمان سینمایی در استان ها جدی تر خواهد شد.
حیدری خلیلی؛ توجه به تنوع فرهنگی استان ها در تولید محتوا و جشنواره ها، افزایش فضای نمایش فیلم، توجه به زیر ساخت های سینمایی، اکران و عرضه فیلم در مناطق غیر برخوردار، دانش افزایی فیلم سازان استان ها، صیانت از عرضه آثار و محصولات سینمای ایران در استان ها، افزایش توان فرهنگی انجمن سینمای جوان استان ها، برگزاری همزمان جشنواره های فجر، کودک و نوجوان سینما حقیقت و فیلم کوتاه تهران در استان ها را از خصوصیت برنامه استانی سازمان سینمایی دانست که در راستای۹ کلان برنامه وزارت ارشاد و برنامه جامع سازمان سینمایی با رویکرد توسعه عدالت فرهنگی و عمومی سازی دسترسی فرهنگی صورت می گیرد.
ایشان در ادامه از توجه و طرح اولویت های موضوعی چون موضوعات قرآنی، نماز و نیایش، دفاع مقدس، محرم، میراث فرهنگی، کویر و زندگی، روستا و عشایر، میراث ناملموس، آیین ها و فرهنگ مناطق و نواحی در جشنواره های فیلم استان ها یاد کرد.
معاون سازمان امور سینمایی ابراز امیدواری کرد با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با برقراری وضعیت سفید، امکان اجرای همه فعالیت ها و برگزاری رویدادهای سینمایی در استانهای کشور فراهم شود.
از خصوصیات جدید برنامه سازمان سینمایی در استان ها، اضافه شدن تفاهمنامه با مدیران کل فرهنگ وارشاد اسلامی مناطق آزادقشم، اروند، چابهار و ارس است. همینطور برای اجرای برنامه های استانی سازمان سینمایی با ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی کلیه استانهای کشور(۳۱ استان) وجنوب کرمان و ۴ منطقه آزاد؛ مجموعا ۳۶ تفاهمنامه استانی امضاء ومبادله شده است.
ماتریس تفاهمنامه پشتیبانی از فعالیتهای سینمایی استان ها در سال 1400 در این لینک قابل مشاهده می باشد.
منبع:

1400/03/30
18:18:48
5.0 / 5
1128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵