فراخوان صندوق علمی مشترك راه ابریشم منتشر گردید

فراخوان صندوق علمی مشترك راه ابریشم منتشر گردید

ششمین فراخوان صندوق علمی مشترک راه ابریشم موسوم به SRSF با همکاری آکادمی علوم چین (CAS) و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور اعلام گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، این فراخوان در امتداد کارهای پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و پژوهشگران آکادمی علوم چین در قالب پروژه های تحقیق و توسعه مشترک و کارگاه های مشترک اعلام و اجرائی است. صندوق علمی مشترک راه ابریشم حداکثر از ۶ پروژه تحقیقاتی مشترک در دو زمینه علمی انرژی های تجدیدپذیر و مهندسی زیستی، حمایت خواهدنمود.
حداقل مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان یک سال و حداکثر مدت زمان اجرای پروژه پژوهشی در قالب این فراخوان سه سال است. حداکثر حمایت برای پژوهشگران ایرانی مبلغ یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این صندوق مشترک همین طور حداکثر از سه کارگاه مشترک در حوزه های علمی پشتیبانی خواهدنمود.
انرژی های تجدیدپذیر، علوم آب، علوم شناختی، فناوری نانو، مواد پیشرفته و مهندسی همچون زمینه های مورد حمایت در برگزاری این کارگاه ها است. در صورت برگزاری کارگاه در ایران، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۳ میلیاردریال به محققان ایرانی حمایت مالی میزبانی ارائه خواهدنمود. آکادمی علوم چین نیز هزینه های سفر بین المللی پژوهشگران چینی را جهت شرکت در کارگاه تامین می کند.
به نقل از ستاد نانو، پژوهشگران ایرانی همین طور می توانند تا ۴ تیر ۱۴۰۰ پروپوزال های مشترک خودرا در سامانه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت کنند. ارسال پروپوزال نهایی پژوهشگران ایرانی تنها بوسیله سامانه صندوق میسر خواهد بود.1400/03/22
13:59:15
5.0 / 5
1056
تگهای خبر: بین المللی , سفر , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان راستابلاگ