شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر

شروع عملیات پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر

راستابلاگ: از گیلان عملیات اجرائی پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر امروز بعد از 42 سال شروع شد.


محمدرضا احمدی سنگری در حاشیه شروع عملیات اجرائی پروژه بازسازی پل خمام رود سنگر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ما شرمنده مردم هستیم که بعد از ۴۲ سال حالا عملیات بازسازی پل خمام رود سنگر شروع می شود.
نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس اضافه کرد: موجب تاسف است که تمام معادن شن و ماسه، رودخانه ها و جاده سنگر به سبب برخی مدیریت های نادرست نابود شد اما این پل که از مطالبات به حق مردم است حالا بازسازی می شود.
وی اظهار داشت: در نهایت با پیگیری هایی که انجام گرفت امروز شاهد شروع عملیات بازسازی این پل هستیم و تلاش ها ادامه دارد تا در بازه زمانی یک سال آتی پل خمام رود سنگر به بهره برداری برسد.
احمدی افزود: علاوه بر این پل سربنده نیز سالهای سال است که متاسفانه رها شده، حتی یک خانواده با ماشین از روی این پل به رودخانه سقوط کردند و غرق شدند؛ اعتبارات این پل هم پیش بینی شده انشااله به زودی شاهد عملیات بازسازی پل سربنده نیز خواهیم بود.
این نماینده مجلس اشاره کرد: جاده رشت به سنگر هم از دیگر پروژه هایی است که از پس از جنگ جهانی دوم به همین صورت باقی مانده و متاسفانه شاهد کشته ها و زخمی های فراوانی در این محور هستیم. یک مرحله ۵ میلیارد تومان برای بازسازی روکش آسفالت محور رشت به سنگر از سازمان برنامه و بودجه دریافت شد و در مرحله دوم نیز مجدد ۳ میلیارد تومان اعتبار برای تعریض و بهسازی این محور تامین اعتبار شد؛ همین طور ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات مجلس برای محور رشت به سنگر پیش بینی شده که بتوانیم علمیات بهسازی و تعریض محور باند سراوان به امامزاده هاشم را در دستورکار قرار دهیم.
وی افزود: مجموعا این پروژه به آزادراه رشت – قزوین متصل خواهد شد و از بار ترافیکی در محور کاهش می دهد. پیمانکار آماده اجرای عملیات است و متعهد شده پروژه را ۱۸ ماهه به پایان برساند در تلاش هستیم تا موانع موجود را برطرف نماییم.
نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس بیان کرد: بخش سنگر آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و این مایه تاسف و خجالت برای منِ مسئول است که در میان این مردم هستم اما مردم از داخل آب رفت و آمد می کنند.
منبع:

1400/03/20
22:54:39
5.0 / 5
1221
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴