توسط یكی از شركت های مستقر در پردیس دانشگاه یزد محقق شد

كاهش ۴۰ درصدی مصرف انرژی با پنل های خورشیدی

كاهش ۴۰ درصدی مصرف انرژی با پنل های خورشیدی

به گزارش راستابلاگ پژوهشگران یکی از شرکتهای مستقر در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه یزد با عرضه طرح های تحقیقاتی متفاوت درمورد نقش نیروگاه های خورشیدی در ادارات و سازمان های دولتی منجربه کاهش مصرف انرژی به میزان ۴۰درصد در ساعات پیک در ماه های گرم سال شده اند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، کارشناسان و تیم فنی این شرکت با حضور در پردیس فناوری و صنعتی دانشگاه‌ زد و با استفاده از استانداردهای روزِ جهانی و ملی، فناوری های دوستدار محیط زیست و کاهش هزینه ها در کنارِ بازدهی بالا موفق به عرضه طرح های تحقیقاتی متفاوتی درمورد نقش نیروگاه های خورشیدی در ادارات و سازمان های دولتی شدند که این امر منجر به کاهش مصرف انرژی به میزان ۴۰ درصد در ساعات پیک در ماه های گرم سال شده است.


علیرضا داد، مدیرعامل این شرکت هدف اصلی این شرکت را راه اندازی نیروگاه های خورشیدی بر روی سقف سوله های کارخانجات صنعتی عنوان و اظهار نمود: واحدهای صنعتی در حدود ۳۰ درصد برق کشور را مصرف می کنند و پتانسیل راه اندازی ۱۲۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی بر روی سقف سوله های صنعتی وجود دارد.

عضو هیئت موسس و مدیر کارگروه نیروگاه های خورشیدی درشهرک های صنعتی کشور تصریح کرد: در صورت بالفعل شدن این پتانسیل کمک شایانی به وزارت نیرو در تأمین برق کشور و پیک زدایی بخصوص در ماه های گرم می شود و همینطور منبع درآمد جدید و مطمئن برای واحدهای صنعتی از راه تولید و فروش برق سبز به وجود می آید.

وی ضمن اشاره به این که این شرکت دارای تیم فنی مجرب در زمینه مشاوره و نصب سیستم های خورشیدی در ظرفیت های متعدد بوده و تابحال پروژه های گوناگونی در کشور انجام داده است، اظهار داشت: این شرکت درصدد است با تاکید بر توان مهندسی متخصصان خود و حضور فعال در صنعت انرژی، شرایط لازم و مطلوب را برای حضور سرمایه گذاران و صنعتگران در این صنعت فراهم آورد.

مدیرعامل این شرکت فناور اظهار داشت: این شرکت با استفاده از مشاورانی از کشورهای آلمان و چین که جزو سازندگان برتر تجهیزات خورشیدی در سطح بین المللی هستند، به حوزه نیروگاه های خورشیدی (مسکونی، تجاری و صنعتی) ورود پیدا کرده و با بالاترین کیفیت، خدماتی مانند طراحی، مشاوره، تأمین تجهیزات، نصب و بهره برداری، تعمیر و نگهداری و خدمات بعد از فروش را عرضه می دهد.

به نقل از ایشان، کارشناسان جوان، تحصیل کرده و مجربِ این شرکت برای دادن مشاوره و در اختیار گذاشتن اطلاعات مورد نیاز جهت تدوین طرح توجیهی مناسب برای طراحی، نصب و بهره برداری نیروگاه های خورشیدی در مقیاس های مختلف پاسخگوی علاقه مندان این حوزه هستند.

وی با بیان آمادگی در برگزاری دوره های آموزشی با همکاری مراکز آموزشی و دانشگاه های سراسرکشور، خاطرنشان کرد: همچون فعالیتهای حرفه ای این شرکت برگزاری دوره های آموزشی علمی و عملی بوده که این آموزش ها برپایه به روزترین یافته ها در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، نیروگاه های خورشیدی و نرم افزارهای مرتبط می باشد.

به نقل از وزارت علوم، این فعال حوزه انرژی های تجدیدپذیر افزود: این شرکت عرضه خدمات علمی و آموزشی در زمینه انرژی های نو را بعنوان بخشی از فعالیتهای خود در جهت انجام مسئولیت اجتماعی در دستور کار خود قرار داده است و همواره از درخواست های دانشجویان برای کارورزی و کارآموزی در این عرصه استقبال می کند.


منبع:

1400/03/08
22:41:56
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳