رویداد نوآورانه آشتی كودكان با كتاب به ایستگاه آخر رسید

رویداد نوآورانه آشتی كودكان با كتاب به ایستگاه آخر رسید

به گزارش راستابلاگ رویداد نوآورانه کتاب و کودک که با هدف ایجاد آشتی میان کودکان و کتابخوانی برگزار می شود، به پله آخر رسید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، نخستین رویداد نوآورانه و فناورانه کتاب و کودک از یکشنبه ۱۰ اسفندماه سال قبل در مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه‌ هید بهشتی راه اندازی شد. این رویداد که رویدادی چالش محور است، بر دریافت ایده های نوآورانه تاکید دارد و بر این اساس با عرضه بعضی از چالش های پیش روی کودکان در حوزه هایی مانند فرهنگ و ارزش های اخلاقی در محتوای دریافتی از رسانه ها و طرح موضوع هایی مانند کتاب گریزی کودکان و آموزش و تربیت در کتاب های کودک در بطن خودش، شرایط را برای ایده پردازی و پیاده سازی ایده ها توسط فعالان حوزه کودک و دغدغه مندان این حوزه فراهم نموده است.
اعضای سیاستگذاری و دبیران علمی و اجرایی اولین رویداد نوآورانه و فناورانه کتاب و کودک، دغدغه مندانه اعتقاد دارند که میتوان با استفاده از خلاقیت و ظرفیت های فناورانه و نوآورانه، بین نسل جدید، با کتاب و مطالعه رابطه موفق تر و مؤثرتری ایجاد کرد و کتاب را باردیگر به زندگی و خانواده بازگرداند.
ایجاد تحول در ساختار کتاب های کودک خصوصا تحول در فرم و محتوا، نگرش مجدد به محتوای تولیدشده در این عرصه، استفاده از فرصت های فناورانه و نوآورانه برای ایجاد ارتباط بهتر بین کودکان و کتاب همچون محورهای برگزاری این رویداد به حساب می آید.
این رویداد با عبور از مراحل مختلف همچون پذیرش ایده های برتر، برگزاری کارگاه های تخصصی، همراهی منتورها با تیم ها جهت تکمیل و پیاده سازی طرح ها و ایده ها، ساخت نمونه های اولیه و پایش نهایی ایده ها به ایستگاه پایانی خود نزدیک شد.
مراسم اختتامیه این رویداد، روز دوم خرداد با حضور مسؤلان، فعالان حوزه کودک، مدیران انتشارات و سرمایه گذاران حوزه کتاب و نشر برگزار می گردد.1400/02/22
22:46:35
5.0 / 5
1100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳