رئیس دانشگاه فرهنگیان در شورای مدیران ارشد این دانشگاه خبر داد

ورود ۱۰۰ هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش

ورود ۱۰۰ هزار دانشجو معلم فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان به بدنه آموزش و پرورش

راستابلاگ: رئیس دانشگاه فرهنگیان، از ورود یکصد هزار دانشجو معلم به وزارت آموزش و پرورش طی مهر ماه سال جاری آگاهی داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر حسین خنیفر در شورای مدیران کل دانشگاه‌ رهنگیان، با بزرگداشت روز معلم و با اشاره به برگزاری مراسم تودیع، تدفین و بدرقه شهید خوشنام و یادگار دفاع مقدس، فردا یکشنبه در مکان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان، ایام ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای تقویت اراده، تصمیم گیری های بزرگ و کسب رضایت حق تعالی دانست.
دکتر خنیفر، فعالیت ها و اقدامات دانشگاه فرهنگیان را همچون دیگر دانشگاه های کشور در ۱۵ ماه نفس گیر کرونا، قابل تقدیر ذکر کرد و اظهار داشت: بااینکه آموزش های مجازی نمی تواند جای آموزش های حضوری را بگیرد، اما موقعیت پیش آمده فرصت بسیار عالی و مناسبی برای تمرین و مهارت جایگزینی است.
وی، آموزش های مجازی را در زمان حاضر با اهمیت اعلام و خطاب به مدیران کل اشاره کرد: اهتمام همه شما بمنظور کاربرد بهینه آموزش های مجازی، بیان نقاط ضعف و ارائه راه حل در زمان فعلی و یا در تداوم کرونا لازم و ضروری می باشد. چونکه استفاده از ظرفیت های پنهان و نهان این آموزش ها نیز در زمان پساکرونا هم الزامی است.
این مقام مسئول، تعصب نسبت به دانشگاه و حساس بودن به مسائل آنرا با اهمیت خواند و اضافه کرد: هر یک از ما نماینده حقوقی دانشگاه هستیم. باید در هر موقعیت و جایگاه با حفظ شان و منزلت یک دیگر و همین طور با مبنا قرار دادن عدالت به شایستگی وظایف خودرا به سرانجام رسانیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به انجام امور مراجعه کنندگان دانشگاه بر پایه قوانین اشاره کرد: امید واهی ندادن و انجام اقدامات بر پایه اصول و قوانین بمنظور جلب رضایت فرد مراجعه کننده، یک ضرورت است.
دکتر خنیفر، دانشگاه فرهنگیان را خانواده ای معنوی معرفی و اشاره کرد: حل مسائل دانشگاه درون این مکان، رازداری و در عین حال ذکاوت و همین طور خودآغازگری همچون موارد مهم و قابل توجه است.
وی، همین طور نگاه دین اسلام را به اصول و قواعد بسیار دقیق و تیزبینانه اعلام نمود و اضافه کرد: در انجام کارها باید خودآغازگر بود و بنا به تاکید امیرمومنان (ع) با رعایت نظم و ترتیب، امور را پیش برد.
دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، مسئولیت پذیری را یکی از مهم ترین خاصیت های فرد در سیستم اداری برشمرد و اشاره کرد: باید مدام در حال آموزش بود. نقاد بودن، بیان حقیقت و امین بودن نیز از دیگر خاصیت ها و فضائل باارزش فرد برای کسب موفقیت در زمینه های کاری بشمار می رود.
این مقام مسئول، با تشکر از اقدامات و کارهای کلیه بخش ها و واحدهای دانشگاه در امتداد پیشبرد اهداف مشخص شده گفت: باتوجه به تحویل یکصد هزار دانشجو معلم به وزارت آموزش و پرورش طی مهر ماه امسال، توجه بیش از پیش به وظایف، پایبندی به رسالت و انجام دقیق امور، تسهیل کننده دستیابی به اهداف دانشگاه است.
دکتر خنیفر، انسان را بهترین خود ارزیاب معرفی نمود و اضافه کرد: تنها محکمه ای که حقیقت را بیان می کند، وجدان فرد است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، وی، در آخر با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع) اشاره کرد: از دست دادن فرصت های خیر، برای انسان مایه غم و اندوه است. باید در این عمر کوتا و گذران با تمام توان نسبت به انجام امور اهتمام ورزید و به هنگام و بموقع امور را به سرانجام رساند.
منبع:

1400/02/13
19:19:03
5.0 / 5
968
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳