در دانشگاه علوم پزشكی ایران؛

شتابدهنده تخصصی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی افتتاح شد

شتابدهنده تخصصی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی افتتاح شد

راستابلاگ: شتابدهنده تخصصی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی ایران در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری افتتاح شد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر عباس متولیان، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ لوم پزشکی ایران در این زمینه اظهار داشت: این مجموعه، دومین شتاب دهنده تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی ایران است و قبل از این شتابدهنده سلامت دیجیتال راه اندازی شده بود.

وی پشتیبانی از تیم های فناور و کمک به ایده های جدید در حوزه سلول های بنیادی و طب بازساختی را از با اهمیت ترین اهداف این شتابدهنده جدید اعلام نمود و اضافه کرد: تیم های فناور بین ۶ ماه تا یک سال وارد پروسه شتابدهی می شوند.

متولیان اظهار نمود: برگزاری دوره های آموزشی، تجاری سازی و بازاریابی همچون اقدامات این مجموعه است تا تیم های فناور بتوانند محصول خودرا به تولید اولیه برسانند.

وی ادامه داد: در هر دوره ۵ تا ۱۰ تیم فناور در این مجموعه حضور خواهند یافت و در دوره شتابدهی مورد حمایت قرار می گیرند.

متولیان با اعلان اینکه شتابدهنده سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در فضایی به مساحت ۴۸۰ متر مربع در ۲ طبقه به راه افتاده است، اشاره کرد: هزینه ای که تا حالا صرف این شتابدهنده شده، حدود ۲ میلیارد تومان بوده که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، شتابدهنده تخصصی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی ایران روز گذشته با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر جلیل کوهپایه زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد.
منبع:

1400/01/23
10:36:33
5.0 / 5
998
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان راستابلاگ