نمایش بیشتر پرتره های زنان در گالری پرتره لندن

نمایش بیشتر پرتره های زنان در گالری پرتره لندن

راستابلاگ: گالری ملی پرتره لندن قول داد شمار پرتره های زنان و آثار هنرمندان زن را بطور قابل توجهی افزایش دهد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، گالری ملی پرتره لندن جزئیات یک پروژه سه ساله را اعلام نمود که برای اصلاح مجموعه آثار نمایشی این گالری و پرداختن به داستان بانوانی که به شکل گیری تاریخ و فرهنگ بریتانیا کمک کرده و نادیده گرفته شده اند برنامه ریزی شده است.
مسئولان این گالری اعلام نمودند فقط ۲۵ درصد از پرتره هایی که در مجموعه دائمی این گالری قرار دارند به پرترهایی از زنان تعلق دارند. همین طور اعلام گردید ۱۲ درصد از هنرمندان این آثار را زنان و ۸۸ درصد را هنرمندان مرد می سازند.
ساختمان تاریخی این گالری هم اکنون برای یک پروژه بازسازی ۳۵.۵ میلیون پوندی تعطیل می باشد. زمانی که این ساختمان در سال ۲۰۲۳ بازگشایی شود برابری جنسیتی در آثاری که بر روی دیوار این گالری آویخته شده اند بطور قابل توجهی اصلاح خواهد شد.
هدف دوم این پروژه افزایش شمار پرتره های تاریخی زنان است که باید در مجموعه این گالری گنجانده شوند. «فلاویا فریگری» یکی از مسئولان این گالری بیان کرد: «برای مثال «لیلیان لیندسی» اولین زن بریتانیایی که بعنوان یک دندانپزشک به رسمیت شناخته شد یکی از این گزینه ها است. او کسی است که باید گرامی داشته شود اما متاسفانه هنوز او را به مجموعه اضافه نکرده ایم.»
هدف سوم این پروژه نیز اضافه کردن پرتره های بیشتر از زنان معاصر به این مجموعه است.
منبع:

1399/12/28
14:13:07
0.0 / 5
1069
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴