اراده سازمان تبلیغات اسلامی بر هم افزایی با كانون های فرهنگی و تشكیل جبهه واحد است

اراده سازمان تبلیغات اسلامی بر هم افزایی با كانون های فرهنگی و تشكیل جبهه واحد است

مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی: ظرفیت کانون های فرهنگی تبلیغی هنوز برای مسئولان شناخته نشده و اراده سازمان تبلیغات اسلامی بر معرفی و هم افزایی با کانون ها است.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مجید باباخانی- مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی- در همایش هوای نو خطاب به تشکل های شاخص فرهنگی تبلیغی کشور اظهار نمود: بیشتر از ۱۰ سال از تأسیس مرکز توسعه فعالیتهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی می گذرد و هدف از تشکیل این مرکز شناسایی؛ دسته بندی، رتبه بندی و پشتیبانی از تشکل های شاخص فرهنگی کشور بود.
وی افزود: این مرکز در ادوار مختلف فراز و فرودهایی داشت و در دوره اخیر مسؤلان تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی در خیلی از استان ها حضور بهم رساندند تا تشکل های شاخص فرهنگی کشور را بر مبنای ملاک هایی مانند ساختار تشکیلاتی نیروی انسانی، اجرای سیاست های بالادستی، توجه به نوجوانان و جوانان رتبه بندی کنند. همینطور مقرر شد ذیل مرکز توسعه، مرکز نوآوری هم به وجود آید تا حمایت های پراکنده را به سمت تحقق یک هدف پیش ببرد.
مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: مرکز توسعه به مرور تشکل های شاخص را در سرتاسر کشور شناسایی و طی جلساتی که با آنها برگزار کرد این مورد مشخص شد که این تشکل ها با عنایت به ظرفیت هایی که دارند در عرصه تصویرسازی کشور نقش جدی تری ایفا کنند.
باباخانی بیان نمود: مجموعه های فرهنگی تبلیغی رسالت های گوناگونی را دنبال می کنند و در مرحله اول باید نیازهای مخاطبین را مدنظر قرار دهند چونکه این مجموعه ها کارساز بوده و دارای نظام تشکیلاتی هستند و چشم انداز دارند و امور متنوعی را زیر پوشش قرار داده و با رسانه و هنر هم آشنا هستند بنابراین می توانند بر جامعه مخاطب تاثیر گذار باشند. البته در این میان بعضی از مجموعه های فرهنگی، قدرت بیشتری دارند و در شمار بهترین های کشور هستند.
وی هم افزایی میان مجموعه های فرهنگی کشور را از دیگر اهداف برگزاری این جلسه برشمرد و اذعان داشت: مجموعه های فرهنگی که در سرتاسر کشور فعالیت دارند ظرفیتی عظیم محسوب می شوند، این مجموعه ها به واسطه ماهیت و روحیاتشان شناخته می شوند و می توانند فعالیتهای بزرگی را انجام دهند، اما باید اظهار داشت که مسؤلان هنوز با ظرفیت های این مجموعه ها آشنا نیستند.
وی افزود: مجموعه های فرهنگی توانایی های عظیمی دارند و می توانند نه تنها در اجرای سیاست بلکه در سیاست گذاری ها هم مؤثر باشند بنابراین برای شناساندن ظرفیت این مجموعه ها احتیاج به یک همدلی و حرکت رسانه ای و ارتباطی است تا مجموعه های فرهنگی به طیف گسترده ای از مخاطبین، پیام خویش را انتقال دهند.
باباخانی تاکید کرد: نخستین گام برای مجموعه های فرهنگی شناخت نقاط ضعف و قوت است و همینطور در رونمایی رسانه ای از مجموعه های فرهنگی ظهور و بروز این مجموعه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.
مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی مجموعه های فرهنگی و تبلیغی را در زیست بوم فرهنگی مؤثر دانست و تصریح کرد: این مجموعه ها هنوز شناخته نشده اند و عزم و اراده سازمان تبلیغات اسلامی بر این است که توانایی های این مجموعه ها را معرفی نماید تا جامعه بیشتر از ظرفیت آنها بهره مند شود و یک جبهه واحد را برای مقابله با تهاجم فرهنگی تشکیل دهد.
همایش هوای نو با حضور ۷۰ نفر از کنشگران و فعالان عرصه فرهنگی و اجتماعی و جهادی که به نمایندگی از خانواده بزرگ تشکل های فرهنگی در این همایش حضور دارند در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس قوه قضائیه، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس، عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، و تنی چند از اندیشمندان و صاحب نظران عرصه فرهنگ از میهمانان و سخنرانان این مراسم هستند.
رسیدن به توافق گفتمانی در مورد چالش های مهم در عرصه فرهنگی و اجتماعی، عرضه گزارش و تحلیل از دستاوردهای مختلف و متنوع تشکل های مردم نهاد شاخص و همینطور رسیدن به ساز و کار و فرایند مناسب برای همکاری میان این تشکل ها و نهادهای حاکمیتی از اهداف این همایش خواهد بود.
این همایش امروز در سالن همایش های صدا و سیما، با دبیری حجت الاسلام سید محمد صادقی آرمان شروع شد.1399/12/24
22:40:55
0.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴