سرزمین آواره ها و تاج برگزیده جوایز انتخاب منتقدان شدند

سرزمین آواره ها و تاج برگزیده جوایز انتخاب منتقدان شدند

راستابلاگ: بیست و ششمین دره جوایز انتخاب منتقدان، برندگان خودرا در شاخه های مختلف سینمایی و تلویزیونی معرفی نمود.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ورایتی، فیلم «سرزمین آواره ها» ساخته «کلوئی ژائو» در ادامه روند موفق خود بعد از کسب جوایز اصلی گلدن گلوب، در جوایز سالانه انتخاب منتقدان هم گوی سبقت را از رقبا ربود و جوایز بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.
«چادویک بوزمن» بازیگر درگذشته آمریکایی برای بازی در فیلم «ما رینی بلک باتم» جایزه بهترین بازیگر مرد و «کری مولیگان» هم برای فیلم «زن جوان خوش آتیه» بهترین بازیگر زن این جوایز نام گرفت و در شاخه های بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن نیز به ترتیب «دنیل کالویا» (یهودا و مسیح سیاه) و «ماریا باکالووا» (برات ۲) برگزیده شدند.
«سرزمین آواره ها» علاوه بر کسب جوایز اصلی بهترین فیلم و کارگردانی، در دو شاخه فیلمنامه اقتباسی و فیلمبرداری نیز برنده شد تا با کسب چهار جایزه بیشترین عناوین بخش سینمایی را از آن خود کند.
فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» که در ۱۲ شاخه جوایز انتخاب منتقدان نامزد کسب جایزه بود تنها موفق به کسب جایزه بهترین طراحی تولید شود. این فیلم در جوایز گلدن گلوب هم به هیچ جایزه ای دست نیافت.
در بخش تلویزیونی نیز سریال «تاج» که روایتی از داستان خانواده سلطنتی بریتانیاست، بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد و علاوه بر کسب جایزه بهترین سریال درام، جوایز بازیگر مرد درام (جاش اوکانر)، بازیگر زن درام (اما کورین) و نقش مکمل زن سریال درام (جیلین اندرسون) را نیز کسب نمود.
جایزه نقش مکمل مرد سریال های درام هم به «مایکل کی. ویلیامز» برای سریال «لاوکرافت کامنتری» رسید.
«تد لاسو» بهترین سریال کمدی این جوایز نام گرفت و «گامبی وزیر» هم بهترین مینی سریال نام گرفت.
منبع:

1399/12/19
15:05:42
0.0 / 5
1485
تگهای خبر: سینما , فیلمبرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان راستابلاگ