دفترچه راهنمای ثبت نام كنكوری ها اصلاح گردید

دفترچه راهنمای ثبت نام كنكوری ها اصلاح گردید

راستابلاگ: دفترچه راهنمای ثبت نام و اعلام زمان مجدد برای ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال 1400 اصلاح گردید.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، سازمان سنجش آموزش کشور درباب اصلاح دفترچه راهنمای ثبت نام و اعلام زمان مجدد برای ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد؛ پیرو اطلاعیه های ۱۲، ۱۸ و ۲۱ بهمن ۹۹ ضمن اعلام اصلاح دفترچه راهنمای ثبت نام شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در زمینه سهمیه بهیاران، به اطلاع متقاضیان ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور در دوره های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ا و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور) و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همین طور رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت تعیین شده (از ۱۲ تا ۲۰ بهمن) موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشدند یا به هر علت دیگر نتوانسته اند نسبت به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام نمایند، می رساند که مهلت مجدد برای ثبت نام از فردا یکشنبه مورخ ۱۰ اسفند تاروز چهارشنبه ۱۳ اسفند در نظر گرفته شده که متقاضیان می توانند منحصراً بوسیله درگاه اطلاع رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند.
ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.
برمبنای موارد اصلاحی مربوط به دفترچه راهنمای ثبت نام درباب سهمیه بهیاران بمنظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایر داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه ها و ابلاغیه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور شورایعالی انقلاب فرهنگی در خصوص اختصاص سهمیه بهیاری در آزمون سراسری برای ورود به رشته پرستاری دوره روزانه دانشگاه ها، این دستورالعمل اجرائی به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه و در جلسه ۲۶ شورای سنجش و پذیرش دانشجو با انجام برخی اصلاحات تصویب گردید و از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به مدت ۵ سال قابل اجراست.
این تسهیلات جهت استفاده از سهمیه بهیاری در رشته محل های دوره روزانه رشته پرستاری، فقط در استان محل خدمت (محل اشتغال) بهیار اعمال می شود. متقاضیان حق استفاده از سهمیه بهیاری در استان های دیگر را ندارند. در صورت عدم رعایت این ضابطه، در صورت قبولی با سهمیه بهیاری، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
حدنصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان حایز شرایط در سهمیه بهیاری هر یک از کدرشته محل های پرستاری، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن کدرشته محل است.
برای دیپلم های بهیاری که در گروه علوم تجربی شرکت می کنند آزمون درس بهیاری بعنوان یک درس اختصاصی (به صورت دفترچه جداگانه) با ضریب ۴ برگزار می گردد. نحوه تاثیر نمره این درس در نمره کل مربوط به زیرگروه رشته پرستاری برای پذیرش در دوره روزانه این رشته با استفاده از سهمیه بهیاری در آزمون سراسری ۱۴۰۰، به صورت تاثیر مثبت و در آزمون سراسری ۱۴۰۱ و پس از آن، به صورت تاثیر قطعی است. همین طور طول اعتبار این تسهیلات ۵ سال از نخستین اجرا خواهد بود.
داوطلب بهیار در کدرشتهمحلهای انتخابی دوره های مجاز شده، در سهمیه های مجاز گزینش می شود و برای کدرشته های دوره روزانه پرستاری انتخابی، ابتدا با سهمیه بهیاری، سپس در سهمیه های مجاز نیز گزینش خواهد شد.
پذیرفته شدگان این سهمیه مجاز به انتقال و جابه جایی نمی باشند. میزان تعهد خدمت استفاده کنندگان از این سهمیه دو برابر طول مدت تحصیل و مطابق مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
طول دوره تحصیل و نظام آموزشی مطابق آئین نامه آموزشی مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.
برنامه آموزشی مطابق برنامه آموزشی مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری مصوب شورایعالی برنامه ریزی علوم پزشکی است. درس هایی که دانشجو در دوره بهیاری گذرانده است در مقطع کارشناسی پیوسته تطبیق واحد داده نمی گردد و دانشجو ملزم است کلیه دروس مقطع کارشناسی پیوسته پرستاری را بگذراند.
منبع:

1399/12/09
22:35:53
0.0 / 5
1182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲