از سوی رئیس دانشگاه تشریح شد

اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان كرونا

اقدامات دانشگاه تربیت مدرس در دروان كرونا

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به کارهای صورت گرفته در این دانشگاه در زمینه مبارزه با کرونا، اظهار نمود: در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماریهای تنفسی، با مشارکت وزارت بهداشت به نتایج خوب و به مرحله تولید رسیده ایم.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، دکتر محمد تقی احمدی، رئیس دانشگاه‌ ربیت مدرس در آیین اختتامیه جشنواره ادبی، فرهنگی و هنری دانشگاهیان با عنوان «زندگی دست یاریگر توست»، اظهار داشت: دانشگاه تربیت مدرس به جز حوزه های فرهنگی و امور اجتماعی، کارهای متنوعی را نیز در زمینه مقابله با کرونا در این دوران طراحی و مدیریت کرد.
وی در این آیین که عصر روز چهارشنبه (ششم اسفند) به صورت مجازی و حضوری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه تربیت مدرس تنها دانشگاه جامع وزارت علوم است که دانشکده علوم پزشکی هم دارد، اظهار داشت: این دانشگاه در زمینه تهیه واکسن کرونا و داروی درمان نارسایی های ریه و بیماریهای تنفسی که با مشارکت وزارت بهداشت انجام داد، به نتایج خوب و به مرحله تولید رسیده است که مهم ترین دستاورد در این دوره بوده است.
وی همین طور اظهار نمود: در حوزه دیده بانی کرونا، مبتکر ایجاد و انتشار بولتن های آموزشی بودیم که همه اساتید در زمینه آینده کرونا به اظهار نظر و تحقیق برای آینده کشور پرداختند و دراین زمینه نیز ۴۵ بولتن پزشکی و ۱۰۱ بولتن غیرپزشکی متاثر از سایر علوم منتشر گردید و در سطح دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم هم مورد استفاده قرار گرفت.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: این دانشگاه با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با کمک دانشکده علوم پزشکی خود به بومی سازی دستورالعمل های بهداشتی با محیط های دانشگاهی پرداخت و امکانی فراهم نمود تا با ایجاد آزمایشگاه ویژه ای در مرکز بهداشت دانشگاه از تمام دانشجویان و افراد مشکوک به ویروس کرونا تست گرفته و تشخیص بموقع داشته باشیم.
دکتر احمدی تصریح کرد: همین طور در زمینه تولید کیت های تخصصی آر. ام. ای و سلول درمانی و موارد گوناگون دیگر نیز موفقیت های خوبی داشتیم که با همکاری بنیاد برکت در مرحله تولید انبوه است و این اقدامات بهار آینده نقش موثری در رفع نگرانی های دوره کرونا خواهد داشت.
بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، بگفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس، این دانشگاه میزبان طرح آمایش تولید محتوا برای حفظ سلامت روان دانشجویان نیز بود و امیدواریم این طرح در آینده نزدیک ثمرات خودرا نشان دهد.1399/12/08
15:40:48
0.0 / 5
1248
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان راستابلاگ