معاون گردشگری تشریح كرد:

مدل هایی برای سفر نوروزی

مدل هایی برای سفر نوروزی

راستابلاگ: معاون گردشگری از پیشنهاد مدل هایی برای مدیریت و کنترل سفرهای نوروزی به ستاد ملی کرونا آگاهی داد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیمور در نشستی با حضور رؤسای تشکل های گردشگری درباره سفرهای «احتمالی» نوروزی، اظهار نمود: جلساتی با ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شده و در آن نشست ها به صورت مفصل موضوعات را بررسی کردیم. برمبنای برنامه ریزی های انجام شده ما دو مدل سفر را پیشنهاد دادیم که می تواند با رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور اجرا شود. مدل اول سفر با تور است که گردشگران از خدمات تور استفاده می نمایند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند داشت که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.
او افزود: در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی کنند اما در مسافرت به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت کنند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود و سلامتی مردم حفظ شود.
معاون گردشگری اشاره کرد: بمنظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، در نوروز ۱۴۰۰ ایجاد کمپ های گردشگری، چادر زدن، اقامت گردشگران در اماکنی مانند مدارس، زائرسراها، حسینیه ها و... ممنوعست و این مساله به استانداران اعلام شده است.
تیموری همچین اظهار داشت: در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران مدلهای سفرهای احتمالی نوروزی تشریح خواهد شد و فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و همین طور صنایع دستی استان های مختلف معرفی می شود.
او تصریح کرد: نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی امسال به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت حضوری و مجازی برگزار می گردد و بمنظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، برنامه ریزی ها و تمهیداتی اندیشیده شده که تمام پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: به همین دلیل و با هدف حفظ سلامت مردم و بازدیدکنندگان، مراسم افتتاحیه با حضور تعداد اندکی برگزار می شود و تمهیداتی نیز اندیشیده شده که در طول برگزاری نمایشگاه تجمعی شکل نگیرد. در این نمایشگاه غرفه ها نسبت به سالهای قبل کمتر شده و امیدواریم با اختتام کرونا، گشایشی در کسب و کارهای حوزه گردشگری ایجاد شود.
تیموری اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه وزیر گردشگری و تجارت ونزوئلا حضور می یابد و هیأتی از بخش خصوصی این کشور نیز در این نمایشگاه حضور خواهند یافت تا ظرفیت های گردشگری ایران و ونزوئلا بررسی شود.
منبع:

1399/11/30
18:05:44
0.0 / 5
1024
تگهای خبر: خدمات , سفر , صنایع , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲