نیروهای ایمنی مهمی كه به جنگ سرطان تخمدان می روند

نیروهای ایمنی مهمی كه به جنگ سرطان تخمدان می روند

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدیدی دریافته اند که سلول های B، نقش بسیار مهمی را در مقابله با سرطان تخمدان بر عهده دارند.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پیش آگهی از سرطان تخمدان، بسیار ضعیف است. این ضعف نتایج تا حدودی به خاطر فقدان روش های موثر برای درمان بیماری های پیشرفته و متاستاز آنها است. ایمنی درمانی، برای درمان خیلی از انواع سرطان امیدبخش است اما پژوهشها نشان داده اند که بیماران مبتلا به سرطان تخمدان، واکنش زیادی نسبت به داروهای موجود ندارند. پژوهشگران "مرکز سرطان موتیف" (Moffitt Cancer Center) آمریکا، در بررسی جدید خود نشان داده اند که چرا بعضی از بیماران مبتلا به سرطان تخمدان، بهبودی بهتری نسبت به بقیه دارند و روش های احتمالی را برای بهبود بیماران عرضه می دهند.
داروهای ایمنی درمانی، سلول های تی را فعال می کنند تا یک سپر دفاعی در مقابل سلول های تومور تشکیل دهند. روش های ایمنی درمانی، برای انواع گوناگونی از سرطان تایید شده اند، استاندارد مراقبت را بهبود بخشیده اند و به بهبود بیماران کمک کرده اند. پژوهش های بالینی که با استفاده از ایمنی درمانی و با هدف تحریک سلول های تی برای درمان سرطان تخمدان انجام شده اند، واکنش های متوسطی را نشان داده اند. بررسی ها نشان داده اند شاید بیماران مبتلا به سرطان که حضور سلول های ایمنی دیگر مانند پلاسما و سلول های B حافظه در آنها بیشتر است، واکنش بهتری نسبت به ایمنی درمانی داشته باشند اما این که چگونه می توانند نتایج بهتری عرضه کنند، نامشخص است. پژوهشگران تصمیم گرفتند تا بررسی نمایند که آیا پادتن های تولیدشده توسط این سلول ها، با نتایج بهتری در ارتباط هستند یا خیر. آنها به بررسی این مورد پرداختند که این سلول ها چگونه در واکنش ایمنی ضد تومور در سرطان تخمدان نقش دارند.
پژوهشگران، ۵۳۴ نمونه از بیماران مبتلا به سرطان تخمدان را بررسی کردند و دریافتند بیمارانی که نفوذ سلول های B در آنها بیشتر است، نتایج بهتری عرضه می دهند. سلول های B، نوعی از سلول های ایمنی هستند که پادتن ها را تولید می کنند و به بیان پنج نوع گیرنده سلول B روی سطح خود می پردازند.
داده های این پژوهش، بینش جدیدی در مورد نقش اجزای سیستم ایمنی بدن در تنظیم پیشروی سرطان تخمدان عرضه می دهند و فرصت های جدیدی را ایجاد عوامل هدفمند فراهم می کنند. این داده ها، مجموعه ای از پادتن های مشتق شده از تومور را شامل می شوند که می توانند بعنوان عوامل جدید ایمنی درمانی مورد استفاده قرار بگیرند. این پژوهش، یک بررسی منطقی در مورد واکنش های پادتن در ایمنی درمانی به حساب می آید که تابحال برپایه روش های سلول محور انجام شده اند.
یافته های این پژوهش نشان می دهند که روش های ایمنی درمانی که واکنش سلول های B و T را در مقابل سرطان تخمدان تقویت می کنند، می توانند برای درمان مفید باشند.
این پژوهش، در مجله "Nature" به چاپ رسید.

منبع:

1399/11/16
23:49:23
0.0 / 5
721
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴