ترانه سرای اردبیلی مطرح كرد

آنچه سبب مهاجرت هنرمندان دست به قلم می شود

آنچه سبب مهاجرت هنرمندان دست به قلم می شود

اردبیل ترانه سرای اردبیلی اظهار داشت: بی توجهی مسئولان و عدم حمایت آنها سبب مهاجرت هنرمندان دست به قلم می شود.


بهروز کشی زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ترانه سراها در اردبیل مورد بی مهری قرار می گیرند و هیچ نهاد و ارگانی از این هنرمندان حمایت نمی کند و آنها از کمترین حمایت های صنفی هم محروم هستند.

وی با اعلان اینکه ترانه سراها تقریباً از هیچ مزایایی برخوردار نیستند، اشاره کرد: مزایایی شامل بیمه و حمایت های مالی و معنوی برای ترانه سراها فقط یک آرزو و شاید آرزوی دست نیافتنی باشد و فقط افراد خاصی از این مزایا استفاده می نمایند.

کشی زاده با اشاره به اینکه شخصا ۱۵ سال است که به صورت تخصصی ترانه می نویسم و برای بسیاری از ارگان های دولتی ترانه نوشته ام و حتی برای صداوسیما خیلی کارکرده ام، اظهار نمود: متأسفانه در طول این مدت کوچک ترین حمایتی نشده ام و حتی یک تقدیر خشک وخالی ندیده ام.

این هنرمند اردبیلی یکی از بزرگ ترین مشکلات ترانه سرایی در اردبیل را فقدان انجمن ترانه برشمرد و افزود: فکر کنم اردبیل تنها استانی است که انجمن ترانه ندارد و همه ترانه سراها انفرادی کار می کنند.

کشی زاده افزود: نبود انجمن ترانه موجب می شود ترانه سراهای آماتور اردبیل پیشرفت چندانی نداشته باشند و این مسئله موجب ضعف موسیقی در استان می شود.
به گفته کشی زاده، عده ای از شعرا که حتی قواعد ترانه نویسی رو هم نمی داند برای دیده شدن به ترانه سرایی روی آوردند و اخیراً هم تعداد این افراد افزایش یافته است که سبب پایین آمدن سطح موسیقی استان می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: ترانه و ترانه سراهای اردبیل از مدار نامهربانی ها بیرون بروند تا بتوانند با ارائه کارهای فاخر سبب ارتقای هنر موسیقی استان شوند.1399/10/29
11:02:48
0.0 / 5
775
تگهای خبر: تخصصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱