برخورد ساترا با ۱۷ رسانه منتشركننده غیرمجاز یك فیلم

برخورد ساترا با ۱۷ رسانه منتشركننده غیرمجاز یك فیلم

به گزارش راستابلاگ بعد از دریافت شکایت از جانب حوزه هنری بعنوان مالک «دیدن این فیلم جرم است»، درباره انتشار غیرقانونی آن، معاونت تدوین مقررات و امور حقوقی ساترا، رسانه ها و کانال های منتشرکننده غیرمجاز این فیلم را مسدود کرد.


به گزارش راستابلاگ به نقل از ایسنا، روابط عمومی ساترا اعلام کرد، «در روزهای اخیر اخباری درمورد انتشار غیرقانونی و بدون رعایت حق مالکیت فکری فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در بعضی رسانه ها مطرح شد؛ بدین منظور بعد از عرضه درخواست کتبی از جانب حوزه هنری، ساترا با هماهنگی دستگاه قضایی مبادرت به شناسایی و مسدودسازی رسانه های متخلف کرد.
در این خصوص یک رسانه بعد از دریافت اخطار، مبادرت به حذف محتوای ناقض مالکیت فکری کرد، ۱۵ لینک از رسانه ها، یک کانال تلگرامی و یک صفحه در اینستاگرام خارج از روال اداری مسدود شدند.
با افزایش استقبال عمومی از مشاهده فیلمهای سینمایی در رسانه های صوت و تصویر در فضای مجازی، ساترا بعنوان نهاد تنظیم گر این حوزه، اقدامات پایشی و قضایی خویش را در جهت حفاظت از حقوق مالکیت فکری تولیدکنندگان و پخش کنندگان آثار هنری، بعنوان ارکان ضروری برای شکل دادن به بازار قانونی و شفاف در صنعت صوت و تصویر، ادامه خواهد داد.
گفتنی است صاحبان حقوق مالکیت فکری محتوای صوتی و تصویری می توانند با رفتن به ساترا، از فرآیندهای ساده تر و سریع تری نسبت به احقاق حقوق خود و برخورد با رسانه های غیرمجاز بهره مند شوند.
پیش از این ساترا با رسانه های منتشرکننده غیرمجاز فیلمهای «خروج»، «طلا» و سریال «آقازاده» برخورد کرده بود.»
منبع:

1399/10/24
23:56:42
0.0 / 5
1284
تگهای خبر: تلگرام , دستگاه , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳